Velikonoční beránek se zapečeným sněhem

Suroviny

1 středně velký beránek z oblíbeného těsta
3 bílky
1 lžička octa
80-100 g cukru písek
zdobicí barevné polevy
2 stejně velké a barevné rozinky

Postup přípravy receptu

  1. Bílky vyšleháme s octem, všleháme cukr a vyšleháme do pevného sněhu.

  2. Sněhem naplníme zdobicí sáček a naneseme v kudrlinách na tělo beránka, uši a hlavu necháme hladkou (uhladila jsem prstem), jen čupřinu nad čelem opět zkudrnatíme, vložíme do trouby na předehřáté 200°C a krátce zapečeme, dokud nezačne sníh hnědnout.

  3. Rozinky zplacatíme a nalepíme místo očí. Po vychladnutí domalujeme barevnými tubami trávu, květy, čumák, oči a čtyřlístek v puse :).

  4. Se sněhem je třeba pracovat poměrně rychle, není to sníh šlehaný v horké vodní lázni, takže po chvíli trochu povolí...

Poznámka od kuchařky

Neznám čistě bílého berana...at jsem koukala, jak koukala, vždy jsou na pastvinách špinaví :))) tak mě napadlo ho udělat taky trochu natural :)))

Přidávala jsem původně jen foto k receptu na šlehačkového beránka, ale přišlo mi několik žádostí, abych vložila jako samostatný recept pro hledání a inspiraci na další velikonoce, v této kategorii to snad nebude vadit opakovaně :)

Komentáře k receptu Velikonoční beránek se zapečeným sněhem

Tématické fráze: šlehaný velikonoční beránek poleva z bílků na velikonočního beránka zdobení beránka sněhem snih na velikonočního beránka slehany beranek beránek zdobený sněhem zdobení velikonočního beránka sněhem jak nazdobit beránka jak nazdobit velikonočního beránka snih na beranka zdobeni velikonocniho beranka polevy na velikonočního beránka zdobení beránka velikonoční beránek z bílků velikonoční beránek šlehaný sníh na zdobení beránka jak zdobit velikonočního beránka beránek z bílků bílkový sníh na velikonočního beránka vlny - beránek recept