Zelí s rýží a zeleninou

Suroviny

olej
cibule
pórek
česnek
kousek lilku
kousek cukety
sůl
grilovací koření (nebo ďábelské, na čínu - jaké máte rádi)
sojová omáčka
kysané zelí
rýže
bílý jogurt
paprika sladká

Postup přípravy receptu

 1. Podusíme zelí a uvaříme rýži, jak jsme zvyklí. Na oleji osmahneme cibuli, pórek a rozvoníme česnek. Přidáme kostky z cukety a lilku, orestujeme, okořeníme a podusíme do změknutí.

 2. Pak zakápneme sojovou omáčkou, prohřejeme, přidáme zelí, necháme probublat, vmícháme rýži a vše stále přihříváme. V jogurtu rozmícháme trochu sladké papriky, přimícháme k ostatnímu a ještě krátce povaříme.

 3. Nebo si to přendáme do zapékací misky, paprikou posypeme, jogurtem jenom potřeme a dáme zapéct. Místo jogurtu může dobře posloužit také zakysanka, samozřejmě. A místo cukety a lilku snad i uzené tofu.

Poznámka od kuchařky

"Asi" to není nejlepší recept, nepsala jsem ani přesná množství surovin. Sama si vždy dávám hodně cibule, miluju pórek, jiný zas má rád více česneku atd. Tady by mělo platit jenom to, že zelí by mělo být více, než rýže (i dvojnásobné množství), to je základ. Není nutné kořenit nějak moc ostře, stačí lehce - taky podle každého. Kuchtičky ví, co myslím, ostatním se omlouvám - sama se za kuchtičku nepovažuji...

Komentáře k receptu Zelí s rýží a zeleninou

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  snazilka:;-) taky dělám, co můžu;-)

  Odpovědět

 • snazilka snazilka(autorka receptu)

  ja0411:

  Jana Remkova:
  Děkuji, děvčata!:-K Já to zkusím ještě s tím tofu - zelí s rýží u mě vždy boduje, ať už s kuřetem nebo kološvárské, jen už prostě nechci jíst maso 7x týdně, tak hledám jiné možnosti. A žasnu: ono to jde:-)

  Odpovědět

 • ja0411 ja0411

  Náhodou,i mě recept zaujal a slibuju,že ráda brzy vyzkouším a napíšu,jestli chutnalo a věřím,že bude;-).Nechápu,jak někdo může kritizovat,aniž by vyzkoušel a ingredience se mi líbí a určitě se k sobě hodí:-):-!

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  snazilka: Já jsem si ten recept hned uložila a jsem ráda za každou takovou inspiraci bezmasého jídla. Vždy lze jídlo upravit podle sebe, nebo použít suroviny, které uvádíš. Nikdy nekritizuji nic, co předem nevyzkouším.;-) A nechápu, že se bojíš říct, že tobě to chutnalo!! :-O Stůj si za svým výtvorem;-), já to taky dělám:-)

  Odpovědět

 • snazilka snazilka(autorka receptu)

  Jana Remkova: Děkuji mockrát za jeden shovívavý komentář:-K! Je jasné, že tohle si bude hledat nějakého příznivce jen velmi těžko a pravděpodobně se to nepodaří vůbec. Přidala jsem to sem jen pro "zvláštní druh menšinových jedlíků", kterým taky třeba občas chybí inspirace a, i když se to skoro bojím říct nahlas, mě samotné to dokonce i chutnalo:-8

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Náhodou, mi se líbí lilek, cuketa, ale dala bych k tomu hlávkové zelí a rýži bych vynechala. Jinak dobrá kombinace, aspoň pro mne:-):yes:

  Odpovědět

 • Nella Nella(neregistrovaná)

  Nebýt tam lilek, cuketa, sójovka a koření na čínu, mohla by to být variace koložvárského zelí, ale takto je to opravdu jen splácané páté přes deváté.

  Odpovědět

 • co to je.... co to je....(neregistrovaný)

Tématické fráze: zelí s rýží hlavkove zeli s ryzi zelí z lilku kysané zelí s rýží recept na zelí s rýží a fazoli rýže a zelí hlávkové zelí rýže ryze zeli vegetariánské jídlo zelí rýže ryze v hlavkovem zeli rýže,hlávkové zelí a maso recept kysané zelí s rýží rýže s kyselým zelím hlávkové zelí s ryzi recept kysane zeli se zeleninou recept recepty z hlávkového zelí a ryze rýže a kysané zelí rýže zelí paprika recepty zelí z s rýží jidlo z ryze a zeli