Haloumi bez grilu

Postup přípravy receptu

 1. Sýr Haloumi je kyperský sýr vyráběný ze směsi kravského, ovčího a kozího mléka, jemně dochucený mátou. Exklusivní sýr je velmi lahodný, neroztéká se a je hvězdou letního grilování. Pokud si chcete pochutnat i teď v zimě, není potřeba oprašovat gril. Stačí lehce olejem přetřít plochy sendvičovače, sýr nakrájet a opékat do zlatavé kůrčičky. Já k němu přidala v mikrovnce na crispu grilovanou cuketu a žluté fazolky.

Poznámka od kuchařky

Není to vlastně recept v pravém slova smyslu, spíš taková vychytávka, ke které mě inspiroval právě vložený recept na Smažák bez obalování, ale tady se jedná o jiný druh sýra i jiný postup.

Sendvičovač jsem dostala před 40 lety svatebním darem a pořád se činí!

Komentáře k receptu Haloumi bez grilu

 • Kodl Kodl(neregistrovaný)

  Já Halloumi miluju, teď jsme ho pěkně zaudili se zeleninou v Muurikka Smoker http://www.gril-muurikka.cz/elektricky-gril-muurik... a velká mňamka. Je to velmi delikátná a zase něco jiného při letním posezení. Zvláště dámy byly nadšené.

  Odpovědět

 • Petra Nademlýnská Petra Nademlýnská(neregistrovaný)

  Hella:
  Vidím, ze hodne cestujete, to ale neznamená, ze Turci, kterí mají své restaurace v cizine delají vsecko tak, jak doma.

  Odpovědět

 • Hella Hella(autorka receptu)

  Petra Nademlýnská: Každému chutná něco jiného, to respektuji.
  Haloumi nejčastěji kupuji v Lidlu vždycky ho mají, když tam jsou Řecké dny, což je často, nebo si ho vozím z Německa nebo Rakouska, kde je levnější. Chutí, vzhledem a konzistencí mi trochu připadá, jako byste slovenský oštěpok naložili do slaného nálevu.
  Nikdy jsem se nesetkala s tím, že bych v kebabu našla sýr (jakýkoliv) a ani nevím, proč by ho tam Turci dávali. Jednak je dost drahý (a kebab je lidové jídlo) a ani jsem ho v Turecku nikdy neviděla.

  Odpovědět

 • Petra Nademlýnská Petra Nademlýnská(neregistrovaný)

  maris:
  U nás znamená ne u Vás.
  Já ho ani nechci loupit, protoze nám nechutná.

  Odpovědět

 • maris maris

  Petra Nademlýnská: já nevím, co myslíš " u nás ",:-), ale ve specializovaných obchodech je k sehnání;-):-)

  Odpovědět

 • Petra Nademlýnská Petra Nademlýnská(neregistrovaný)

  Jana Remkova:
  U nás se neprodává - jenom v turecké restauraci ho podávají do rúzných jídel. Snad nejcasteji do Dürümu a kebabu. Ale nejenom tam.
  Nám vubec nechutná, jsme zvyklí na spanelské a francouzské sýry a Haloumi je takový, jak bych to rekla, z jinýho sveta. Nejenom chut, ale i konzistence.

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  hm, tak haloumi by měli mít na naší farmě, zeptám se, i když ten název jsem tam neviděla, jenže oni dělají takových výrobků, že jsem to mohla přehlédnout. Heli, dík za tip a hlavně - ať sendvičovač slouží ještě nejméně 40 dalších let, znáš to - co se osvědčí, nevyměním ;-);-):-D:-D:-K:-p:-p:yes::yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Ten sýr, to jsem nikdy neslyšela:-O

  Odpovědět

 • 1974andrea 1974andrea

  Já takhle dělám balkán, fetu nebo i haloumi, pokud na něj někde narazím. Bohužel už tak rok jsem ho nikde neviděla. Mívali ho občas v Lidlu.

  Odpovědět

Tématické fráze: sýr na gril co na gril kyperský sýr kyperský sýr haloumi co na grilu oštěpok na grilování sýr halouni syr na gril recept grilování haloumi co na grilu haloumi příprava priprava haloumi grilovany ostepok recept chaloumi na grilu syr na grilu haloumi grilování recepty na gril sýry na gril ostepok halouni syr slovensky ostepok