Třešňová light zmrzlina s jogurtem

Suroviny 3 - 4 porce

300 g vypeckovaných sladkých třešní
380 g nízkotučného jogurtu
větší špetka skořice - dle chuti
stevie dle potřeby
meduňka na dozdobení

Postup přípravy receptu

  1. Třešně s jogurtem rozmixujeme, procedíme přes řidší cedník, přidáme stévii a skořici dle potřeby, prošleháme a dáme do lednice zhruba na hodinku zchladit.

  2. Pak vlijeme do zmrzlinového strojku a necháme zhruba 20-30 minut míchat, až nám zmrzlina zhoustne. Ihned podáváme nebo přendáme do plastového boxu s víkem a uskladníme v mrazničce. Zmrzlinový strojek mám jako příslušenství k robotu Bosch a musím ho před použitím nechat několik hodin v mrazničce namrazit. Já ho mrazím stále a tak je vždy připravený k použití. Zmrzlina je odlehčená o cukr a tuky obsažené např.ve smetaně a je vhodná jak pro diabetiky v rámci diety po započítání sacharidů, tak i pro ty, kteří si hlídají energetický příjem potravy.

Poznámka od kuchařky

Další mé recepty najdete tady: http://www.merylas.estranky.cz/

Komentáře k receptu Třešňová light zmrzlina s jogurtem

Tématické fráze: domácí třešnová zmrzlina domácí zmrzlina z třešní recept na třešňovou zmrzlinu zmrzlina s jogurtem prašková zmrzlina domací zmrzlina střešnová třešnová domácí zmrzlina jak udělat třešnovou zmrzlinu domaci zmrzlina s jogurtem domací zmrzlina třešnová třešňová zmrzlina domácí tresnovo jogurtova zmrzlina havlicek granola domácí třešňové zmrzlina třešně zmrlina recept na zmrzlinu tresnovou recepty na třešně zmzlina stévie jak udelat ovocnou zmrzlinu s jogurtem dietni recepty z tresni