Vepřová panenka s chřestem a mrkví

Vepřové maso Doba přípravy: cca 20-25 min 9 názorů

Vepřové maso Doba přípravy: cca 20-25 min 9 názorů

Suroviny 2 porce

250 g vepřové panenky
2 větší plátky kvalitní šunky
dijonská hořčice
1 kus sterilizovaného chřestu ve slaném nálevu
mrkev rozkrojená na čtvrtky
sůl
pepř
olej

Postup přípravy receptu

  1. Z kusu vepřové panenky podélně rozkrojíme plát, který lehce dlaní rozklepeme. Osolíme, opepříme a potřeme hořčicí. Na plát masa dáme plátky šunky, kus chřestu a čtvrtinu uvařené mrkve do poloměkka.

  2. Plát i s náplní stočíme do roládky a sepneme párátky, nebo svážeme a zprudka opečeme ze všech stran na oleji. Opečenou roládku vložíme do pekáče.

  3. Malinko podlijeme vodou i výpekem z pekáče a v rozpálené troubě pečeme ještě asi 15-20 minut nejlépe horkým vzduchem. Během pečení podléváme výpekem.

Komentáře k receptu Vepřová panenka s chřestem a mrkví

Tématické fráze: vepřová panenka s chřestem vepřová panenka recept vepřová panenka vepřová panenka chřest roládka z panenky plněná chřestem a mrkví chřest s vepřovou panenkou jak rozkrojit vepřovou pečeni na plát veprove na chřestu vepřová panenka recepty vepřová panenka plněná chřestem panenka plněná chřestem chřest s mrkví plněná vepřová panenka chřestem recept chřest s vepřovou panenkou vepřová pečeně s chřestem chřest s s mrkví recept na veprovou panenku s chrestem jak rozkrojit panenku na plát veprove na hrestu vepřová penenka s mrkví