Domácí chleba bez hnětení

vltava Kuchařka: vltava

Doba přípravy: 12 hodin Domácí pekárna 2 názory

Suroviny

3 hrnečky žitné chlebové mouky (unbleached)
1 hrneček (250 ml) pšeničné chlebové mouky (whole wheat)
1 hrneček žitné mouky (rye)
1 hrneček špaldové mouky (spelt)
1 kávové lžičky soli (podle chuti)
1½ kávové lžičky mletého kmínu
2 kávové lžičky celého kmínu
¾ kávové lžičky sušeného droždí
Recept si zatím oblíbil 1 kuchař

Postup přípravy receptu

  1. Směs promícháme na sucho a postupně přidáváme pomalu a podle hmotnosti 2 a 1/2 až 3 hrnečky teplé vody. Vše smíchat dohromady, těsto bude dost lepkavé, nedělat moc řídké ani husté.

  2. Přikrýt plastikovou folií a nechat kynout 12 hodin (buď přes noc nebo zadělat ráno a upéci večer) pokojová teplota. Vyndat na pomoučněné prkno, roztáhnout do čtverce a nechat kynout pod utěrkou 15 minut.

  3. Přeložit na 4x, vytvořit bochánky a nechat kynout pod utěrkou 1 hodinu. Po 0,5 hodině kynutí (nastavte si časový spínač nebo hlídejte hodiny), zapnout troubu na 230°C a vložit mísu (kameninová, porcelánová nebo litinová) s pokličkou.

  4. Po 30 minutách mísu vyndat, vytřít slabě olejem a vložit těsto. Dát zpět do trouby, přikrýt pokličkou a péci 30 minut. Poté sundat pokličku a péci dalších 15 minut odkryté.

  5. Recept je pro 2 chleby, jestliže chcete jeden chleba, upravit poměr receptu na polovinu. Též můžete změnit druh mouky.

Poznámka

Je důležité péct prvních 30 min. pod pokličkou.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 83 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Domácí chleba bez hnětení

Tato webová stránka používá cookies pro vylepšení naších služeb. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Tématické fráze: domácí chleba do trouby bez kynutí domácí chléb bez kynutí chléba bez kynutí domácí chleba bez kynuti domácí chleba bez hnětení domácí chléb bez hněteni chleba přes noc recept na cibulový chléb kynuty pres noc domaci chleb pres noc jak péci domácí chléb domácí chléb 1hodina kynuti láďa chleb,kynuty 12 hodin domácí chleba do trouby chleba bez kynutí hruška jak zadělat na domácí chleba. domácí chleba kynutí 12 hodin domácí chléb kynutý 12 hodin chléb bez hnětení přelozit po 20 min kynutí přes noc domácí podmáslový chleba láda hruška

Zapomněl/a jsem heslo