Domácí chleba bez hnětení

vltava Kuchařka: vltava

Doba přípravy: 12 hodin Domácí pekárna 2 názory

Suroviny

3 hrnečky žitné chlebové mouky (unbleached)
1 hrneček (250 ml) pšeničné chlebové mouky (whole wheat)
1 hrneček žitné mouky (rye)
1 hrneček špaldové mouky (spelt)
1 kávové lžičky soli (podle chuti)
1½ kávové lžičky mletého kmínu
2 kávové lžičky celého kmínu
¾ kávové lžičky sušeného droždí
Recept si zatím oblíbil 1 kuchař

Postup přípravy receptu

  1. Směs promícháme na sucho a postupně přidáváme pomalu a podle hmotnosti 2 a 1/2 až 3 hrnečky teplé vody. Vše smíchat dohromady, těsto bude dost lepkavé, nedělat moc řídké ani husté.

  2. Přikrýt plastikovou folií a nechat kynout 12 hodin (buď přes noc nebo zadělat ráno a upéci večer) pokojová teplota. Vyndat na pomoučněné prkno, roztáhnout do čtverce a nechat kynout pod utěrkou 15 minut.

  3. Přeložit na 4x, vytvořit bochánky a nechat kynout pod utěrkou 1 hodinu. Po 0,5 hodině kynutí (nastavte si časový spínač nebo hlídejte hodiny), zapnout troubu na 230°C a vložit mísu (kameninová, porcelánová nebo litinová) s pokličkou.

  4. Po 30 minutách mísu vyndat, vytřít slabě olejem a vložit těsto. Dát zpět do trouby, přikrýt pokličkou a péci 30 minut. Poté sundat pokličku a péci dalších 15 minut odkryté.

  5. Recept je pro 2 chleby, jestliže chcete jeden chleba, upravit poměr receptu na polovinu. Též můžete změnit druh mouky.

Poznámka

Je důležité péct prvních 30 min. pod pokličkou.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 87 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Domácí chleba bez hnětení

Tématické fráze: domácí chleba bez kynuti domácí chleba do trouby bez kynutí domácí chléb bez kynutí domácí chléb bez hněteni domácí chleba bez hnětení chléba bez kynutí nejlepší chleba bez bez kynutí chleba bez hnětení domácí chleba chleba bez hněteni a bez kynutí chléb bez kynutí domácí chléb recept recept na chleba bez hnětení domácí chleb domácí chleba do trouby jak péci chleba chleba přes noc chleb kynuty pres noc domácí chleba kynutý 12 hodin domácí chleba kynuty