Krevetová (kuřecí) polévka s rýžovými nudlemi

Polévky Doba přípravy: 20 min 0 názorů

Polévky Doba přípravy: 20 min 0 názorů

Suroviny 3-4 porce

1 litr kuřecího nebo zeleninového vývaru
1 PL sezamového oleje
3 ks pak choi
1 větší mrkev
2 stroužky česneku
1 lžíce nastrouhaného zázvoru
2 PL sojové omáčky
2 PL rybí omáčky
syrové šedé střední krevety (4 na porci) nebo 1 ks kuřecích prsíček
2 PL rýžového octa
zelená jarní cibulka
chilli
koriandr

Postup přípravy receptu

  1. Do rozpálené Wok pánve dáme sezamový olej, přidáme nasekanou bílou část pak choy a tence nakrájenou mrkev a restujeme asi 5 minut. Přidáme česnek a zázvor a restujeme ještě 1 minutu. Zalijeme vývarem, přidáme sojovou i rybí omáčku a přivedeme k varu.

  2. Vložíme syrové nudle, povaříme 2 minuty, vmícháme krevety, zelené kousky pak choi a ještě vaříme 2 minuty. Odstavíme, přidáme nasekanou zelenou cibulku, rýžový ocet a podáváme. Do hotové polévky dáme čerstvý koriandr. a chilli.

  3. Kdo nemá rád krevety může je nahradit uvařeným kuřecím prsíčkem .

Poznámka od kuchařky

Vývar používám domácí, dlouho tažený. Pro získání správné chuti přidávám kousek celé skořice, 1 hvězdičku badyánu a 5 tobolek kardamomu. Stejný lze použít na polévky Pho.

Komentáře k receptu Krevetová (kuřecí) polévka s rýžovými nudlemi

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: krevetová polévka čínská polévka s rýžovými nudlemi čínská polévka s rýžovými nudlemi vietnamská krevetová polévka asijska krevetova polevka kuřecí polévka kureci polevka s pak choi recept na thajskou polévku s ryzovymi nudlemi vietnamská krevetová polévka recept thajská kuřecí polévka pak choi krevetová pho krevetova polevka s nudlemi polévka s rýžovými nudlemi pho krevetová polévka recept krevetova polevka s koriandr kuřecí polevku thajská nudlová polévka recept thajská krevetova polévka čínská polevka s ryzovym octem polévka pho choi recept