Vepřové stripsy s rýží

Vepřové maso Doba přípravy: 5 + 20 minut 0 názorů

Vepřové maso Doba přípravy: 5 + 20 minut 0 názorů

Suroviny 2 porce

400 g vepřových nudliček na čínu – už je takhle dostanete, takže nakrájené
2 lžíce kukuřičného škrobu
2 jarní cibulky
1 pórek – jeho bílou část
1 feferonka
3 lžíce sojové omáčky
2 lžíce rýžového octa
2 lžíce hnědého cukru
2 lžičky sušeného zázvoru
sůl
100 ml vývaru
2 hrstě zmražené čínské zeleninové směsi
2 lžíce olivového oleje
2 lžičky sezamového oleje
1 stonek řapíkatého celeru

Postup přípravy receptu

  1. Masové nudličky dáme do mikrotenového sáčku, přidáme kukuřičný škrob a dobře protřepeme, aby se škrob dostal na všechny nudličky vlastně rovnoměrně. Rozpálíme olivový olej se sezamovým a opečeme dozlatova nudličky. Asi tak 5 minut. Dáme stranou.

  2. Nakrájíme pórek na kolečka, stejně tak jarní cibulky a nadrobno nakrájíme feferonku. Vše orestujeme ve stejné pánvi. Přidáme čínskou zeleninovou směs. Vrátíme do pánve vepřové nudličky. Přidáme zázvor a promícháme.

  3. Mezitím si smícháme sojovou omáčku s rýžovým octem a hnědým cukrem. Zalijeme omáčkou a promícháme. Pak ještě přidáme vývar. Vše krátce povaříme. Mezitím uvaříme rýži, tentokrát do vody přidáme nakrájený řapíkatý celer.

  4. Podáváme s rýží.

Poznámka od kuchařky

Recept i fotopostupem také na http://www.mojetara.cz/recipe/veprove-stripsy-s-ry...

Komentáře k receptu Vepřové stripsy s rýží

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: vepřová čína s rýží vepřové nudličky s rýží veprové s rýží vepřové maso s rýží vepřová čína s rýží recepty vepřová směs s rýží vepřova čina s rýží recept recepty s rýžovým octem smes k ryžovým nudlim recept vepřové nudličky kukuřičný škrob z vepřového masa stripsy masové stripsy čínská směs z vepřového masa s rýží čínské vepřové nudličky s rýží recepty top recepty vepřoveho z s rýží recept čínské vepřové nudličky s rýží recepty z vepřového masa s rýží stripsy z vepřového masa vepřová čína s s ryzi vepčová čína s s rýží