Krémové francouzské brambory se sýrem

Bramborová jídla Doba přípravy: 60 minut 2 názory

Bramborová jídla Doba přípravy: 60 minut 2 názory

Suroviny 4 porce

1 kg brambor
250 g slaniny
2 šalotky
1 stroužek česneku
100 ml bílého suchého vína
200 ml 33% smetany ke šlehání
sůl
pepř černý mletý
400 g Hermaduru

Postup přípravy receptu

  1. Troubu zapněte na 200°C. Brambory, ideálně varný typ A, oškrábejte, nekrájejte a v celku je asi sedm minut předvařte do poloměkka. Pak je sceďte a nechte vychladnout.

  2. Mezitím nakrájejte slaninu na kostičky a šalotku nahrubo, klidně jen na půlkolečka. Společně osmahněte dozlatova, pak přidejte prolisovaný stroužek česneku a nechte rozvonět. Podlijte vínem a zredukujte na minimum.

  3. Zchladlé brambory nakrájejte na plátky a vyskládejte jimi dno zapékací misky, vymazávat ji není potřeba. Rozprostřete na ně směs slaniny a cibule, osolte a opepřete. Další vrstva budou opět brambory. Zalijte smetanou a povrch poklaďte na plátky nakrájeným sýrem Hermadur. Do originálního receptu patří sýr Reblochon, český Hermadur ho ale víc než důstojně zastoupí!

  4. Pečte asi 15 minut dozlatova. Nechte chvíli vychladnout a podávejte.

Poznámka od kuchařky

Recept podle JANY CHMELÍKOVÉ. https://www.prozeny.cz/clanek/tartiflette-kremove-...

Komentáře k receptu Krémové francouzské brambory se sýrem

  • Ivetaviky Ivetaviky

  • tejaja tejaja(moderátorka)

    Konečne po veľkom množstve kúpených Hermadurov, Hermelínov, Enciánov a čertvie čoho ešte, ktoré som zjedla skôr, ako som stihla tieto zemiačky urobiť (teda ihneď po príchode domov z obchodu), sa mi to podarilo zrealizovať. :-D Sú výborné, niet k tomu čo dodať. :yes:;-)

    Odpovědět

Tématické fráze: francouzské brambory s hermadurem francouzske brambory francouzské brambory s vínem francouzské brambory recept tartiflette-kremove-francouzske-brambory-se syrem francouzské brambory hermadur zapečené brambory s hermadurem brambory s hermadurem zapečené brambory s hermadur krémové brambory francouzské brambory se sýrem smetanove brambory s hermadurem recepty z brambor hermadur francouzke brambory s hermadur francouzské brambory se sýrem hermadur recept na francouzské brambory smetanové francouzské brambory se sýrem francouzské brambory s hořčicí zapečené brambory se sýrem hermadur