Větrníky - habáni

Suroviny 24 porcí

1/2 l vody
1/4 l oleje
300 g mouky hladké
8 vajec
Krém pudinkový:
6 dl mléka
2 vanilkové pudinkové prášky
4 lžíce cukru (uvařit pudink)
1/2 l šlehačky Rama Cremfine
1 vanilkový cukr
Krém karamelový:
150 g cukru (upálit karamel)
1/8 l šlehačky obyčejné (svařit s karamelem)
1/2 l šlehačky Rama Cremfine
1 vanilkový cukr
Karamel na polití:
150 g cukru na karamel
1/8 l šlehačky
moučkový cukr (asi 300 g)
trochu škrobu

Postup přípravy receptu

 1. Vodu s olejem vařte, přisypte mouku, míchejte, až se těsto přestane lepit na vařečku, překlopte do mísy, nechte trochu zchladnout. Přidejte po jednom vejce a vymíchejte těsto, nastříkejte na plech spirálky, upečte na 200°asi 30 min. Vychladlé rozkrojte.

 2. Uvařený a vychladlý pudink a vyšlehanou Ramu Cremfine sešlehejte dohromady. Na druhý krém udělejte upálený karamel, svařený se šlehačkou nechte vychladit, poté vyšlehejte Ramu Cremfine s 1 vanilkovým cukrem a opatrně vešlehejte karamel. Větrníky naplňte.

 3. Připravte polevu: uvařený karamel svařte se šlehačkou a horký vlijte do prosátého moučkového cukru smíchaného s troškou škrobu. Natřete mašlovačkou na slepené větrníky.

Komentáře k receptu Větrníky - habáni

 • Ivusa Ivusa

  :yes: To je fantazie, miluju větrniky a kdo ne, že??? Postup je dobře napsaný, tak brzy se do nich pustím. Ukládám a vyzkouším. <3

  Odpovědět

 • Milan P. Milan P.

  Rovněž musím říci, že také miluji větrníky, ale zatím 1 pokus se nepovedl. Určitě vyzkouším!!!:yes:

  Odpovědět

 • akjam akjam(autor receptu)

  janky3: To mě opravdu těší,tak a´t se povedou!!!

  Odpovědět

 • janky3 janky3

  Tedy větrníky milujeme a jsem ráda, že jsem našla ve Vašem receptu polevu. Já sice nesmím sladké, mám cukrovku, ale ráda udělám radost ostatním. Díky za perfektní recept.:-K:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: karamel na větrníky větrníky recept větrník recept recept na větrníky habáni recept na větrník větrníky domácí karamel na vetrniky top recepty větrník na plech jak udělat větrníky karamel do větrnikků jak udělat karamel na větrníky recept vetrniky vetrnik jak udelat vetrnikcky jak udelat vetrnik vetrniky postup větrníky top recepty vetrníčky-habáni karamel na vetrniky