Dip (zálivka) do zeleninových salátů

Suroviny

1 plnější lžíce hořčice plnotučné nebo dijonské
2 lžíce kvalitního kečupu
1 lžíce worcesterové omáčky
3-4 lžíce láku z okurek nebo feferonek
majonéza nebo zakysaná smetana dle potřeby
pepř mletý nebo chilli

Postup přípravy receptu

  1. Hořčici, kečup, worcester a lák umícháme v kašičku, kterou necháme za stálého míchání v kastrolku přejít varem. Pak odstavíme a necháme zchladnout. Do směsi přidáme dle chuti buď cca 140 g majonézy nebo zakysané smetany, případně kombinaci obojího. Dle potřeby si můžeme dip (zálivku) naředit ještě lákem dle požadované hustoty.

  2. Zeleninové saláty uděláme klasicky z různých druhů čerstvé zeleniny - paprika, okurka, ledový salát, rajčata, čínské nebo hlávkové zelí, předvařený květák či brokolice..., kdy můžeme přidat i na kostičky nebo nudličky pokrájené sýry nebo pokrájená vařená vejce. Kořenit je již není nutné a solit minimálně nebo vůbec, protože dip (zálivka), kterým budeme salát pokapávat, je dostatečně pikantní a salát tak dochutí dostatečně.

  3. Pokud dip (zálivku) nespotřebujeme všechnu, můžeme ji v klidu uchovat v chladničce na další dny, kdy si budeme chtít udělat další čerstvý salát.

  4. Kdo rád pikantní chutě, dip (zálivku) opepří čerstvě mletým pepřem nebo může dochutit čerstvým nebo sušeným chilli. Vše dle vlastní chuti.

Komentáře k receptu Dip (zálivka) do zeleninových salátů

Tématické fráze: dip na zeleninový salát dip na salát dip k čerstvé zelenině zálivka na zeleninový salát dip na zeleninové saláty dip do salátu zálivka na zeleninový salát recept dip k salatu majonezová zálivka na salát dip k zelenině zálivka do zeleninového salátu jak udělat dip dip do salát dip z hořčice jak uchovat ledový salát dib na salát dip na hlávkový salát dip na římský salát dip do zeleninového salátu zeleninový dip