Bylinkový chléb s podmáslím z domácí pekárny

Domácí pekárna Doba přípravy: 3 hodiny 1 názor

Domácí pekárna Doba přípravy: 3 hodiny 1 názor

Suroviny Podle velikosti

110 ml vlažné vody
150 ml podmáslí
30 ml oleje
250 g hladké mouky
250 g polohrubé mouky
10 g soli
1/4 čerstvého droždí
5 g cukru
pepř
bylinky podle chuti, množství libovolné

Postup přípravy receptu

  1. Do nádoby od pekárny jsem nalila vodu, podmáslí a olej. Dále jsem přisypala obě mouky.

  2. Do jednoho rohu nádoby jsem nasypala sůl a do druhého rohu droždí, které jsem zasypala cukrem.

  3. Dále jsem přidala pepř a pažitku. Té jsem měla 10 g. Pažitky nebo bylinek si dejte dle libosti.

  4. Nádobu jsem vložila do pekárny, navolila jsem program základní pečení, velikost na 900 g a barvu kůrky tmavou. Pekárnu jsem nechala pracovat.

  5. Na začátku, pokud bylo potřeba, jsem opět pekárně pomohla dostat těsto od stěn nádoby. Dále, podle potřeby, jsem přilila vodu, nechala jsem pekárnu vypracovat hladké těsto a čekala jsem, až se chléb upeče.

  6. Po 3 hodinách je chléb upečený, otevřela jsem pekárnu a nechala jsem ji takto 15 minut. Potom jsem vyndala nádobu, chleba jsem po stranách uvolnila cukrářskou špachtlí (použijte klidně příborový nůž) a jakmile to bylo možné, vyklepla jsem ho. Hák zůstal v nádobě.

  7. Chléb jsem nechala vychladnout na mřížce. Po vychladnutí jsem chleba nakrájela, namazala žervé, zasypala ještě pažitkou a pochutnala si na něm.

Komentáře k receptu Bylinkový chléb s podmáslím z domácí pekárny

Tématické fráze: chleba z domácí pekárny recepty bylinkový chleba z domácí pekárny recept na chleba z domácí pekárny domácí chléb s bylinkami chléb z podmáslí domaci chleba z pekarny recept na chléb z domácí pekárny recepty na chleba domácí pekárna chléb z domácí pekárny recept domácí chleba bylinky chléb z domácí pekárny chléb z domácí pekárny recepty špaldový chléb z domácí pekárny domácí bylinkový chleba domácí chleba s bylinkami chleba z podmáslí domácí byllinkový chléb recept na chleba s domaci pekarny recept chléb z domácí pekárny recepty na chléb z domácí pekárny