Obyčejný pšenično-žitný chléb s kynutím v chladničce

Merylas Kuchařka: Merylas

Slané pečivo 4 názory

Suroviny

700 g hladké pšeničné mouky
200 g žitné chlebové mouky
3,5-4 zarovnané lžičky soli
2 lžičky drceného kmínu
2 lžičky celého kmínu
2 lžíce octa
500 ml vody
1 zarovnaná lžička cukru
32 g čerstvého droždí
trochu hladké mouky na vál a ošatku
Recept si zatím oblíbilo 15 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Pro přípravu těsta použijeme domácí pekárnu, která zpracuje i větší množství těsta. Jako první se dávají tekutiny, pak prosátá mouka smíchaná se solí a kmínem, nakonec nahoru cukr a rozdrobené droždí. Zvolíme program Těsto. Po uhnětení těsto přendáme do větší mísy, jelikož forma pekárny je na toto množství těsta malá. Mísu přikryjeme utěrkou a necháme vykynout.

  2. Vykynuté těsto zpracujeme do bochánku, pak do tvaru veky a vložíme do dobře pomoučené velké ošatky. Překryjeme utěrkou a dáme do chladničky. V chladničce vykyne za cca 10 - 12 hodin. Většinou připravuji těsto večer a hned ráno peču.

  3. Troubu nahřejeme i s plechem a teflonovou fólií na 200°C, vyjmeme ho, s pomocí druhé ruky na něj vykulíme z ošatky chléb, shora žiletkou nařízneme, můžeme potřít, nebo rozprašovačem postříkat vodou. Taktéž se může ještě před naříznutím opatně omést mouka z povrchu. Snažíme se pracovat rychle, plech vložíme zpět do trouby a pečeme cca 1 hodinu. Pokud je někdo šikovný a má v troubě pojezdy, tak plech jen povytáhne a bochník z ošatky vykulí. Mně se osvědčil první postup, jelikož se znám. :-) Po upečení necháme na mřížce vychladnout.

Poznámka

Kdo nemá domácí pekárnu, tak tady je postup při přípravě kynutého těsta: https://www.toprecepty.cz/recept/24963-jak-na-vyro...

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 122 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Obyčejný pšenično-žitný chléb s kynutím v chladničce

Zapomněl/a jsem heslo