Zeleninové řízečky

Zeleninová jídla Doba přípravy: asi 30 minut 8 názorů

Zeleninová jídla Doba přípravy: asi 30 minut 8 názorů

Suroviny 1porce

Mražená zelenina (nejlépe směs brokolice, květák, mrkev)
bílek
sůl
pepř
majoránka
1 stroužek česneku
asi 150g tmavé strouhanky z tmavého pečiva
1 malá lžička oleje (5g)

Postup přípravy receptu

 1. Zeleninu si uvaříme doměkka, pak scedíme a pomačkáme mačkadlem na brambory, nebo rozmixujeme ponorným mixérem (záleží na tom, jak to máte raději).

 2. Přidáme sůl, pepř, majoránku, česnek a strouhanku, propracujeme a mokrýma rukama tvoříme placičky, které smažíme na teflonové, kvalitní pánvi na lžičce oleje. Opatrně obracíme, jsou křehké.

Poznámka od kuchařky

Můžeme je jíst s bramborem, nebo se zeleninovým salátem.

Komentáře k receptu Zeleninové řízečky

 • Artaban: děkuji :-D

  Odpovědět

 • Artaban Artaban

  Výborné a rachlé, za mně palec hore :yes: :-)

  Odpovědět

 • varilamyskakasicku: Ivo, používám takovou zeleninu, jaká je v dané době k mání;-)

  Odpovědět

 • varilamyskakasicku varilamyskakasicku

  No, vida, také používáš zmraženou zeleninu,:-K to jsem ráda, že nejsem sama, viz můj recept s polévkou z kapusty ze včera, já ji mám někdy ráda, na tu rybku kouknu, paráda Jani:-K:yes:

  Odpovědět

 • lomačka lomačka(neregistrovaná)

  Ty brďo to vypadá dobře,to je dobrý na dietuuuu;-):yes:

  Odpovědět

 • Jana Pá Jana Pá

  pangas je dobrá ryba, ale já musím dělat mořské ryby:-!:-!, ne pangase z rybníku z Vietnamu;-), ale recept kliďánko použiju, nemám probléma:-O;-):yes:

  Odpovědět

 • Ty brďo, vidíš, ta ryba mne nenapadla a když musíš dělat 3x týdně rybu, mrkni na toho pečeného pangasia, ještě je to v nových receptech. To je bomba, to jsem si hned vytiskla;-)

  Odpovědět

 • Jana Pá Jana Pá

  I když tě znám, tak musím pochválit, protože si vezmu nápad pro dietní vaření pro mámu:-!:-D Jani dobrý, já si to trošku vylepším:-? asi přidám pomleté filé:-O,což mě připadá k zelenině dobré a já musím tu rybu dělat 3x týdně, takže:-p:-D a posílám ti toho oneho "boďana":-!:-D

  Odpovědět

Tématické fráze: zeleninové řízečky smažené zeleninové řízečky zeleninové řízečky recept zelennové karbenátky zeleninový řízečky řízečky recept zeleninové řízečky zeleninový řízeček zeleninové řízečk zelenové řízečky certovsky kotlik recept řízečky z mražené zeleniny zeleninové řizečky recepty zeleninové placky v pivním těstíčku zeleninové řízečky z mražené zeleniny zeleninove smažene řizečky zeleninove kvetakove rizecky zeleinové řízečky zeleninove rizevky mrazena zelenina v receptech