Vejce po Florentínsku

Suroviny

150 g mraženého špenátu (nejlepší je listový, lze však použít i drcený)
10 g másla
1 malá cibule
1/2 stroužku česneku
sůl
mletý pepř
špetka strouhaného muškátového oříšku
1 vejce

Postup přípravy receptu

 1. Do hlubokého porcelánového talíře nebo misky dáme špenát a v mikrovlnné troubě na rozmrazovacím stupni 5 minut rozmrazujeme.

 2. Mezitím do malé misky připravíme oloupanou a nadrobno nakrájenou cibuli a česnek, přidáme máslo, misku vložíme do mikrovlnné trouby a 1 minutu při plném výkonu dusíme. Podušenou zeleninu vmícháme do rozmrazeného špenátu, ochutíme solí, pepřem a špetkou muškátu, talíř nebo misku přiklopíme a vložíme na 1 - 2 minuty do mikrovlnné trouby zapnuté na plný výkon. Mezitím rozklepneme vejce a posadíme je doprostřed špenátu. ( Střed žloutku propíchneme ). Talíř nebo misku zakryjeme a ještě na 1 minutu vložíme do mikrovlnné trouby zapnuté na 50% výkon.

Poznámka od kuchařky

Podáváme s opečeným toastem.

Komentáře k receptu Vejce po Florentínsku

 • tinuke tinuke

  určitě vyzkoušíme ;-) mnamka :yes:
  u nás se špenát jí na kila tak tohle je další zpestření jídelníčku bodík:yes::yes:

  Odpovědět

 • Paprika Paprika

  špenátová superrychlovka :yes: Mňam +;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: mikrovlná trouba s pekárnou fazole po florentinsku vejceflorentine mikrovlné trouby s pekárnou mikrovlné trouby eta fazole po florentýnsku muffiny v mikrovlne troubě mikrovlná trouba eta s pekárnou florentýnská vejce spenat po florentinsku hovězí po florentinsku vejce florentime vaření vajec v mikrovlnné troubě muffiny z mikrovlnné trouby muffiny v domácí pekárně florentýnská vejce recept těstoviny po florentinsku vejce mikrovna trouba porcelánový talíř na vejce vejce mikrovlna trouba