Kuře na víně a olivách

Suroviny 4 porce

4 kuřecí stehna
1 cibule
2 dcl bílého vína
černé olivy (požila jsem celou skleničku oliv Sevilla premium)
snítka tymiánu
olivový olej
Příloha:
1 brokolice
4 ančovičky
20 g strouhanky
máslo
2 stroužky česneku
20 g Parmazánu

Postup přípravy receptu

  1. Nejprve si nasolené kuřecí stehna obalíme v mouce. Ve větším hrnci si rozehřejeme olivový olej a kuře ze všech stran opečeme, aby se zatáhlo, přidáme nadrobno nakrájenou cibuli a podlijeme vínem.

  2. Vaříme, až se z vína vyvaří alkohol, poté můžeme přidat trochu vody nebo vývaru (já nepřidávala, vína bylo hodně, takž jsem celou dobu vařila jen ve víně) a vaříme 20 minut. Poté přidáme černé olivy a vaříme dalších 20 minut.

  3. Nakonec jsem dala celý hrnec ještě na chvíli zapéct do trouby. Na přílohu si v páře uvaříme růžičky brokolice (ale ne moc, ať se nám brokolice nerozvaří, měla by být mírně křupavá).

  4. Na pánvi si rozpustíme máslo, dáme do něj stroužky česneku a necháme česnek pustit vůni, poté vytáhneme, na másle opražíme strouhanku a ančovičky, přidáme brokolici, mírně podlijeme vodou nebo vývarem a necháme chvilinku podusit. Nakonec zasypeme brokolici Parmazánem.

Poznámka od kuchařky

Recept jsem zkoušela podle pořadu s Italem v kuchyni, tam byl místo kuřete použit králík, ale králíka u nás doma nejíme, tak jsem vyzkoušela kuře a byla to nesmírná dobrota.

Komentáře k receptu Kuře na víně a olivách

Tématické fráze: kuře na olivách vaříme na víně kuře s olivami vaříme kuře kuře olivy kuře s olivami a bílým vínem černé olivy a zdraví kuře a olivy kuře na víně vaříme s vínem vaříme z kuřete kure na vine a olivy kuře s ančovičkami sitalem v kuchyni králík na olivách kuře na víně olivy vaříme z oliv recept kuře na víně vaříme s s vínem kuřecí na víně olivách kuře na červeném víně s olivami