Kapr s balkánským sýrem, smetanou a křenem

Suroviny

1 kg porcovaného kapra
100 g másla
150 g balkánského sýra
50 g křeníku nebo strouhaného křenu
kelímek sladké smetany
sůl

Postup přípravy receptu

 1. Naporcovaného kapra mírně osolíme - balkánský sýr je někdy slanější. Dáme do pekáčku vymazaného máslem, na porce dáme pár kousků másla a pečeme asi 10 minut.

 2. Pak posypeme křenem, rozdrobeným balkánským sýrem a podlijeme smetanou. Dáme zpět do trouby a zapékáme, až jde ryba od kostí.

 3. Smetana se sýrem a křenem vytvoří pikantní omáčku. Podáváme s chlebem nebo s brambory a přáním dobré chuti. Pokud podáme ohřívané, omáčka se rozleží a získá na chuti.

Poznámka od kuchařky

Rodinný recept Elišky V.

Recept je i ve Sladkovodní kuchařce pod názvem Křenový kapr.

Komentáře k receptu Kapr s balkánským sýrem, smetanou a křenem

 • Eliza Eliza

  Vypadá skvěle, chystám se vyzkoušet. Dnes jsem měla v ruce nekřesťansky drahé kapří podkovy (v Albertu), ale volbu vyhrály podobně nekřesťansky drahá králičí stehna... Kapra koupím raději na farmářském trhu ve středu, tam je zaručeně čerstvý (od ledu) a v takové podobě, že je možné filetovat a odkostit. Potom recept vyzkouším. Moc se mi líbí :yes::yes:.

  Odpovědět

 • zizala zizala

  Jirko, dělám stejně, jen bez balkánského sýra, budu muset příště vyzkoušet :yes:

  Odpovědět

 • Jiri V. Jiri V.(autor receptu)

  Luckymoon máš na mysli svého - Kapříka na másle s křenovou krustičkou?
  Taky občas děláme něco podobného, jako je tvůj recept. Kapříka na másle, tvrdý strouhaný sýr a křen. A zapéct. Ale jsme ,,na omáčky", tak Eliška receptík trochu upravila.
  Dík za bodík.:-8

  Odpovědět

 • luckymoon luckymoon

  Ahoj Jiříku, já jsem rybová, taky jsem kdysi přidala kapříkový recept se křenem, ale ten tvůj je i pro mě novinkou a musím říct, že skvělou. Určitě vyzkouším, bodík jsem už poslala.:yes::yes::yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: kapr se smetanou kapr odkostit kapr v křenové omáčce rybová pomazanka recept jde zapect balkansky syr křenové brambory se smetanou křenový kapr kapr na smetaně kapr na šlehačce s křenem kapr se smetanou a brambory kuřeci maso s balkánským sýrem a smetanou kapr s křenem kapr rajcata syr se smetanou recepty z kapra ryba s balkánským sýrem kspr s balkánským sýrem kapr na zelenině se smetanou a sýrem kapr recepty albert odkostit podkovu kapra ryba s křenem a sýrem