Vepřové droby na divoko

Pokrmy z vnitřností Doba přípravy: 90 minut 10 názorů

Pokrmy z vnitřností Doba přípravy: 90 minut 10 názorů

Suroviny 6 porcí

3 ks vepřového srdce
3 ks vepřových ledvinek
3 ks vepřového jazyku
1 větší cibule
1 svazek koriandru
4 větvičky tymiánu
6 kuliček jalovce
15 dkg uzeného špeku
hladká mouka
pepř
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Uzený špek nakrájíme na kostičky a dáme škvařit do hrnce. Přidáme na jemno nakrájenou cibuli a společně restujeme dozlatova. Vepřové ledvinky rozpůlíme a vyřežeme vnitřní části močovodů (tedy jediné nevzhledné části ledvinek), čisté plátky ledvinek podélně přepůlíme a nakrájíme na nudličky.

  2. Několikrát poté propláchneme v sítku vodou. Srdce zbavíme krevních sraženin a nakrájíme na stejné nudličky jako ledvinky. Jazyky z větší části sloupneme a co nemůžeme sloupnout, to ořežeme nožem. Nakrájíme na stejné nudličky jako ledvinky a srdce.

  3. Přidáme do hrnce k opražené cibuli se špekem a zprudka orestujeme. Podlijeme vodou.

  4. Z větviček tymiánu prsty odstraníme jemné lístky, koriandr nasekáme a společně s kuličkami jalovce vložíme do hmoždíře. Se lžičkou hrubozrnné soli utřeme v hrubší kořenitou směs.

  5. Přidáme do hrnce k vepřovým drobům, promícháme a dále dusíme do měkka. Dusíme, až jsou droby měkké tedy asi 45 minut.

  6. Na zahuštění rozmícháme trochu hladké mouky ve vodě a vlijeme do hrnce k masu. Lehce provaříme cca 15 minut. Podáváme houskovým knedlíkem nebo rýží.

Komentáře k receptu Vepřové droby na divoko

Tématické fráze: vepřové kostky na divoko vepřové droby ledvinky na divoko vepřové srdce na divoko vepřové na divoko vepřové droby recept vepřové na divoko recept vepřové nudličky na divoko vepřové nudličky na na divoko vepřové nudličky na divoko vepřová játra na divoko droby veprovi jazik na divoko vepřový jazyk a srdce jak sloupnout vepřový jazyk vepřové ledvinky na divoko vepřovédrby na divoko vepřový jazyk a ledvinky vepřove srdce na tymianu jak sloupnout vařený vepřový jazyk?