

Jehněčí vnitřnosti na zelenině
Suroviny 4 porce
- 1 pekingské zelí
- jehněčí vnitřnosti ( srdiečko, ľadvinky, slezina )
- 1 cibule
- 1 mrkev
- (300 g zeleniny)
- 100 g hrášku
- 100 g kukuřice
- 100 g fazolek
- 70 g masla
- 1 lžice mleté sladké papriky
- sůl
- 3 bobkové listy
- 10 kuliček pepře
Postup přípravy receptu
Rozrezanú kapustu dáme do osolenej vody, necháme prejsť varom a precedíme. Narežeme na hrubšie rezance. 1 dcl vývaru z kapusty odložíme.
Jahňacie vnútornosti vyčistíme a narežeme. Na rozpálenom oleji ich opečieme. Opečené mäso vyberieme a na oleji po opekaní opražíme nasekanú cibuľu, mrkvu nakrájanú na hranolčeky a ostatnú zeleninu. Osolíme, podlejeme trochu vodou a 5 minút dusíme.
Do pekáča uložíme polovicu kapusty, na ňu navrstvíme zeleninu. Uložíme mäso, pridáme bobkový list, celé čierne korenie, osolíme a podlejeme odloženým vývarom. Navrch rozložíme zvyšok kapusty.
Rozpustené maslo zmiešame s mletou červenou paprikou a nalejeme navrch.
Pekáč zakryjeme a pri max teplote dusíme asi 60 minút. Pred dopečením odkryjeme a ešte 5 minút zapečieme. Podávame so zemiakmi.
Sdílejte recept s přáteli
Alternativy k tomuto receptu
Komentáře k receptu Jehněčí vnitřnosti na zelenině
-
tejaja:
Mohu jen závidět, a přeji Dobrou chuť -
Colombo65: máme to šťastie, že môžeme mať jahňacie ale aj kozľacie priamo zo salaša
-
Prima, jehně má vnitřnosti, věřím, má ho každé zvířátko, čím to, že pokud nemáte známé farmáře či chovatele, je to vždy bez vnitřností......ach jooo. Jinak Vzpomínky na minulost, kdysi jsem chutnala, asi jinak,ale vím, že to bylo mňám
-
Vnitřnosti miluji, ale jehně jsem nikdy neochutnal.