Masíčko s cibulí a bramborem v mikrovlnce

Mikrovlnná trouba Doba přípravy: Do 20 min. 18 názorů

Mikrovlnná trouba Doba přípravy: Do 20 min. 18 názorů

Suroviny

4 plátky vepřové pečeně (lze i krkovička, kotlet…)
2 cibule
1 balení koření Šťavnatá krkovička s cibulí
brambory (viz obrázek)

Postup přípravy receptu

 1. Příprava: Plátky mírně naklepeme. Cibule oloupeme a nakrájíme na kolečka. Brambory po očištění nakrájíme na vhodná sousta. Rozložíme pečící sáček, který je součástí koření, vložíme maso, cibuli a brambory, prosypeme kořením. Řádně sáčkem protočíme, aby se koření dostalo všude. Pak zavřeme upínací páskou, ještě několikrát protřeseme.

 2. Poté na několika místech sáček propíchneme a vložíme do mikrovlnky na crisp talíř. Zapneme program Crisp a vlníme cca 16 minut. Lze použít i bez programu Crisp, položíme sáček na skleněný talíř, který je součástí každé mikrovlnky a zapneme na nejvyšší výkon.

 3. Pokrm je velmi šťavnatý, nebylo nutno nijak dochucovat. Rodinka byla velice spokojená. Já chtěla tento způsob s pečícím sáčkem vyzkoušet v mikrovlnce a povedlo se.

Komentáře k receptu Masíčko s cibulí a bramborem v mikrovlnce

 • lidka58 lidka58

  Já to dělám v normální troubě a je to mňamka. Ochutnali jsme i jiné druhy a vždy to vyšlo, jsou to rychlovky bez práce,které uspokojí každého masožravce. ;-)

  Odpovědět

 • suslajda suslajda

  :-Kkrásně žravá fotka:-pmasíčko vypadá moc šťavnatě:yes::yes:+13

  Odpovědět

 • BILKOVAI BILKOVAI

  Krásný recept, žravá fotka...:-p:-*:yes:+

  Odpovědět

 • nofrona nofrona

  Velmi povedené:yes:
  musím tu mou MW oprášit;-), když sem dáváš tak krásné mňamky
  :yes::yes::yes:

  mysha:Taky se nechytám:-O:-O:no: o co ti de:-?

  Odpovědět

 • spagetka spagetka(autorka receptu)

  mysha:Tohle mi moc neříká, byla bych ráda, kdybys konkrétně napsal/a, co ti vadí, já se nechám ráda poučit, ale z tvého komentáře bohužel nic nepoznám. Takže?

  Odpovědět

 • mysha mysha

  ať žije kuchařské umění... :no::-//

  Odpovědět

 • spagetka spagetka(autorka receptu)

  1974andrea:Díky všem!:-K, ale jo, je skvělá. Myslím, ale, že tohle jídllo jde v normální mikrovlnce. Dnes dělám ze zbytku masíčka ještě jedno, spíš dušení na víně a určitě půjde taky:yes:

  Odpovědět

 • 1974andrea 1974andrea

  Ta tvoje multifunkční trouba dělá úplný zázraky;-:yes:). Nevím, ale jestli tahle jídla jdou v normální mikrovlnce, co?

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Jéje Špagetko, to je parádička, takové věci nejím, ale přímo "žeru", krůtí brko, to bych si dala a tobě dám krásnýho 10.boda:yes:

  Odpovědět

 • Bahula Bahula

  To jsem ještě nezkoušela :yes:+

  Odpovědět

 • rozmarynaH rozmarynaH

  Na takovéto vařeníčko bych potřebovala zainvestovat a koupit něco mnohem a mnohéém výkonnějšího, než mě stojí v kuchyni:-D, ale věřím, že je to mnohem rychlejší a i finančně úspornější. Recept je fajn, uložím a příležitostně vyzkouším, ale v troubě. Posílám bodík:yes:

  Odpovědět

 • spagetka spagetka(autorka receptu)

  Jo jinak tu je velmi šikovný odkaz na výpočet času u vaření v mikrovlnce http://adovakucharka.sikola.info/html/mt_vareni_m....

  Odpovědět

 • zizala zizala(moderátorka)

  Já taky v MWT jen ohřívám a vlastně mám jen tu úplně obyčejnou, takže by to v ní ani nešlo. Na pekáčku v troubě tohle ale dělám běžně, je to bašta :-p

  Odpovědět

 • Petra Ku. Petra Ku.

  Ladi, vypadá to moc dobře, šťavnatě. Já v mikrovlnce vůbec nevařím, jen ohřívám, což je škoda, jak to tak vidím.. Další důvod vyzkoušet :-):yes:

  Odpovědět

 • spagetka spagetka(autorka receptu)

  Děkuju za ocenění, bylo to fakt dobré.
  walk.man89: Já mám dle technických údajů výkon 700 W. U elektrické trouby konkrétně nevím, ale 100% bych tam to maso dělala déle, u mikrovlnky se to pohybuje v několika málo minutách u sporáku v desítkách minut. Takže? ;-);-);-)

  Odpovědět

Předchozí 1 2

Tématické fráze: vaření masa v mikrovlnce vepřové maso v mikrovlnce maso v mikrovlnce vaření v mikrovlnce recepty krkovička v mikrovlnce recepty na vaření v mikrovlnce vepřová pečeně s cibulí a bramborem krůta i mikrovlnce vepřové v mikrovlnce sáček na vaření brambor v mikrovlnce vareni jídla v mikrovlnce vaření v multifonkční mikrovlnce veprove maso varene v mikrovlnce recepty pečení masa v mikrovlnce kuchařka pro vaření v mikrovlnce uzena makrela z mikrovlnky makrela v mikrovlnce vepřová krkovice v mikrovlnce krkovička s bramborem a cibulí vaření v mikrovlnce maso