Toastový chléb bez lepku, mléka a vajec

Suroviny

480 ml vlažné vody
2 lžíce oleje
1 lžíce octa
1 lžička soli
1 lžička cukru
400 g světlé bezlepkové mouky (např. Doves Farm, Schar, Mantler, Jizerka, Procelia…)
50 g škrobu (měla jsem maniokový, ale určitě by šel i bramborový nebo kukuřičný)
3 lžíce bramborové kaše v prášku
2 lžíce psyllia
2 lžíce sušeného sojového mléka
1.5 lžičky droždí

Postup přípravy receptu

 1. Do domácí pekárny nalijeme vodu a přidáme sůl, cukr, ocet a olej.

 2. Mouku a škrob si odvážíme do misky, přidáme bramborovou kaši, psyllium a sušený sojový nápoj a vše důkladně promícháme.

 3. Směs nasypeme na tekutiny v pekárně a na vrch dáme sušené droždí.

 4. Zapneme krátký program (měl by trvat přibližně dvě hodiny) a necháme pekárnu konat své dílo. Některým pekárnám je třeba zpočátku trochu pomoct s mícháním a pomocí plastové stěrky stahovat mouku ulpělou na stěnách a v rozích.

 5. Po upečení chléb vyklopíme a necháme vystydnout na kuchyňské mřížce. Ihned po vychladnutí nakrájíme na tenké krajíčky a můžeme se pustit do výroby toastů.

Poznámka od kuchařky

Mouku můžeme použít jakoukoli světlou, případně si i namíchat vlastní směs (na bázi rýžové a kukuřičné mouky a škrobu). Vyhnula bych se použití pohankové nebo amarantové mouky, které jsou hodně aromatické a byly by v chlebu cítit.

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/.

Komentáře k receptu Toastový chléb bez lepku, mléka a vajec

 • spagetka spagetka

  hmmm, skvělý nápad Petruš :-p:-p:-p:yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • micheele micheele

  Dcera mé kamarádky má bezlepkovou dietu, nikdy ji nic takového nenapadlo a kupovala drahé bezlepkové pečivo.;-( Od té doby co jsem jí dala tenhle recept ho může péct doma.:-)):-)):-)):-)):-D:-D:-D A proto vám dám kladné hodnoceni:yes:!!!!!!!!!!!!!!

  Odpovědět

Tématické fráze: pohankový chleba bez lepku recept ryzovy chléb recept domácí chléb bez lepku bezlepkový toustový chléb recept bezlepkovy rýžový chléb bramborový chléb bez lepku bramborový bezlepkový chléb - recept rýžový chleba recept bezlepkový toustový chléb rýžový chleba chleba bez lepku rýžový chléb rýžový chléb bezlepkový toastový chléb recept chleba bez lepku recept chleb bez lepku recept recept na rýžový chléb domácí bezlepkový pohanko rýžový chléb toustový chléb bez lepku chléb bez lepku