Kuře soptík

Suroviny

kuřecí stehna
1 cibule na kostičky
1-2 lžíce strouhaného sýra
4 stroužky česneku
3 lžíce citronové šťávy
1 lžíce kysané smetany
4 lžíce oleje
1 lžíce cukru
2 lžičky soli
1/2 lžičky chilli
1/2 lžičky pálivé papriky

Postup přípravy receptu

 1. Všechny suroviny smícháme do vzniklé směsi naložíme kuřecí stehna. Necháme uležet do druhého dne. Potom pečeme zakryté asi 30 minut.

 2. Občas potíráme marinádou z pekáče. Na konec odklopíme a dopečeme. Příloha: rýže, hranolky, krokety nebo různě upravené brambory.

Komentáře k receptu Kuře soptík

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Že jo, nám taky moc chutnalo!!!

  Odpovědět

 • Ivana79 Ivana79

  Výborné:yes:dávam bod

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Výborné kuřátko!:yes: Dnes můžu kuře prý půlku, ale kde bych to dala:-)):-D Tak jsem si ho upravila tímto způsobem. Jen bych doporučila dát malinko méně soli, zvlášť pro ty, co sůl příliž nepoužívají. Ten sýr udělá na kuřátku takovou super krustičku. Marináda, když ji uděláte, je dost kyselá. Po upečení je kyselost pryč a šťáva je super pikantní;-) Dávám plus! A přidávám foto, aby tady nějaké bylo.:-)

  Odpovědět

 • Gabina Gabina

  Zajímavý recept. Překvapuje mě ten strouhaný sýr v marinádě. Nebo se dává nakonec až před dopečením?

  Odpovědět

Tématické fráze: vyborne kure výborná kuřecí stehna do čeho naložit kuře jak naložit kuře jak naložit kuře před pečením jak naložit kuřecí stehna kuře sobtik pikantní kuřecí stehna kuře naložené v soli do ceho nalozit kureci stehna k peceni jak naložit kuřecí maso naložit kuřecí maso do čeho naložit kuřecí stehna před pečením štáva ke kuřátku pikantní kuřecí stehna recept jak nalozit jatra výborná marináda na kuřecí maso naložit kuřecí stehna kuře naložit sůl cukr výborné kuře recept