Gratinovaný bramborový salát

Suroviny

750 g vařených brambor
2 vařené střední mrkve
1/4 celeru
1 větší cibule
1 větší sterilovaná okurka
1 větší červená paprika
200 g šunkového salámu vcelku(možno vynechat)
30 g másla nebo oleje
100 g tvrdého sýra
Nálev:
2 dl nálevu připravíme svařením:
150 ml vody
50 ml octa
sůl
1 lžíce cukru
bobkový list
celý pepř
Při přípravě nálevu dáváme:
1 díl octa
3 díly vody

Postup přípravy receptu

 1. Vařené brambory a vše ostatní nakrájíme a smícháme s nálevem, dochutíme podle potřeby.

 2. Pekáček vymažeme tukem, použila jsem olej, dáme směs brambor, zeleniny a salámu, posypeme strouhaným sýrem a vložíme asi na 20 minut do přededřáté trouby zapéct.

  Podle výsledné chuti bych zeleninu příště zkusila nahradit zeleninovým sterilovaným salátem typu Moravanka apd. a využila bych i nálev. Polovinu salátu jsem dělala jako přílohu, tak jsem nedávala salám.

Poznámka od kuchařky

Zdroj: Teletext ČT

Komentáře k receptu Gratinovaný bramborový salát

 • Merylas Merylas (autorka receptu)

  Papriko, já měla pro koho vařit ve větším množství, tak proto se zdá, že jsem byla pilná :-D Ale vybrala jsem si recepty, které ještě neměly fotku ;-) Ale těch bezfotkových je tu opravdu hodně moc a pořád přibývají, ale je to škoda. Vím, že se snaží i ostatní, tak jsem trošku přispěla ;-)

  Odpovědět

 • Merylas Merylas (autorka receptu)

  Jani, na úpravu těch fotek mám stažený PHOTOFILTER, s PC moc nekamarádím, ale poradily mi holky na jednom webu, které se v tom vyznají ;-) A pak taky prudím mé odrostlé ratolesti, když potřebuju něco vysvětlit názorně a hodně polopaticky a to si ještě musím zapisovat, protože už mám něco s pamětí :-D

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Moc by mne zajímalo, jak děláš tu úpravu fotek:-) 5 fotek v jedné fotografii, to je něco úžasného:yes:

  Odpovědět

 • Paprika Paprika

  Teda, už jsem zkoukla všechny tvé dnes vložené fotečky. Ty jsi byla pilná !!! A máš to moc krásné. Obdivuji ty tvé fotosestavičky, jsou SUPER :yes:
  Tento druh bramborového salátu vůbec neznám. Vypadá to zajímavě ;-)

  Odpovědět

 • Merylas Merylas (autorka receptu)

  Dnes jsem dělala jako přílohu k masu, nedávala jsem proto uzeninu a místo čerstvé zeleniny jsem použila doma dělanou Moravanku i s nálevem. Přidávala jsem jen sůl, pepř a cibuli.

  Odpovědět

Tématické fráze: bramborový salát z nových brambor gratinovaný bramborový salát s moravankou bramborový salát z moravanky co je gratinovaný bramboráky z nových brambor pohlreich bramborový salát nálev na bramborový salát gratinovaný dřez gratinovaná zelenina bramborový salát pohlreich bramborový salát pohlreich bramborový salát podle dity p bramborový salát moravanka priprava bramboroveho salatu bramborové recepty pohlreich bramborový salát s vývarem salát z vařenych brambor bramborový salát s bešamelem bramborový salát s nálevem