Sladká kaše z teffu

Suroviny

1/2 hrnku teffu
2 hrnky mléka
cukr dle chuti
kakao
čerstvé ovoce
oříšky
skořice
kardamon
mletý hřebíček

Postup přípravy receptu

 1. Teff krátce nasucho opražíme, poté jen nasypeme do čtyřnásobku vroucí vody či mléka, osladíme, přidáme oblíbené koření (skořici, kardamon, mletý hřebíček…).

 2. Přiklopíme pokličkou a za občasného zamíchání vaříme 10 minut.

 3. Poté odklopíme, přidáme zvolené přísady (oříšky, sušené ovoce…)

 4. Za stálého míchání vaříme ještě asi 10 minut, až než vše získá kašovitou konzistenci.

 5. Na závěr můžeme ozdobit čerstvým ovocem. Podáváme teplé jako zdravou vydatnou snídani či sladké hlavní jídlo. Osvědčené kombinace: sojové mléko, skořice, sušené datle; sojové mléko, skořice, kakao;sojové mléko, skořice, mletý kokos.

Poznámka od kuchařky

Teff je jednoletá travina pocházející z Etiopie. Zde představuje čtvrtinu veškerých pěstovaných obilovin. Název pochází z ahmarského slova teffa (ztracený). Toto označení je velmi výstižné, zrníčka teffu totiž měří jen 0.5-1.0 mm.Teff je bohatý na vlákninu, bílkoviny, vápník a železo. Neobsahuje lepek, je tedy vhodný pro celiaky a díky příznivému obsahu živin také pro diabetiky. Vaří se ve čtyřnásobku tekutiny, vody nebo mléka.

V nedávné době u nás uvedla teff na trh firma Adveni medical. V jejich nabídce je nejen teff a teffová mouka, ale také mnoho dalších zajímavých surovin(http://www.advenimedical.cz).

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/.

Komentáře k receptu Sladká kaše z teffu

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  srettka::-D:-D:-D:-D já jsem to viděla úplně stejně!:-D:-D

  Odpovědět

 • Kanyla Kanyla

  Neznám! Paráda! Děkuji za rozšíření obzorů! Ale teď teda hlavně aby to k nám někdy dorazilo... :-//

  Odpovědět

 • senky senky

 • petram petram(autor receptu)

  srettka: :-D :yes:

  Odpovědět

 • srettka srettka

  No, tak ja, jako ichtyl krusnehorsky, musim doznati se, ze jsem tuseni mela, ze TEFL jest jakysi vazmek kuchynsky od Tefalu, co se v nem kase vari:-8:-D:-D proste specialni kastrolek, jako je mlekovar, fofrovar papinuv, loudovar pomalohrncovni a tak podobne:-D a vona to trava jakasi, ktera me zmatla svojim vzezrenim a podle obrazku jsem nabyla pocitu, ze toto talir domaci kremzske hortice, z niz čóhají do zlatavavypeceni minipareckove:-D no proste trapas nad trapas, omyl nad omyl. budiz me tedy cérečko vodpuštíno:-8:-D:yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Jak jinak, Teff vůbec neznám!!:-D, takže děkuji moc za poznámku, kde jsem si o tomto produktu mohla něco přečíst;-)

  Odpovědět

 • IvanaLK IvanaLK

Tématické fráze: teff recept teff recepty ichtyl obecný mouka z teffu teff receplt mouka teff teffová kaše teffu mouka teff v receptech hlavní jídlo s mlékem sojová kaše etiopie recepty recepty teff teff sladká sojová kaše teff česky sladke kase sladká kaše recept recepty na kaše sladka kase