Plíčky marinované,smažené v trojobalu

Suroviny

vepřové plíčky
1 kostka Masoxu
1 mrkev
1 plátek celeru
3 bobkové listy
5 kuliček nového koření
5 kuliček pepře
na marinádu
sůl
mletý pepř
sušené chilli
sušený česnek
hořčice
(alobal na zabalení)
na obalení
hladká mouka
rozšlehané vejce
sůl
strouhanka
lněné semínko

Postup přípravy receptu

 1. Plíčky důkladně opláchneme, vložíme do hlubšího hrnce (vařením nabudou), přidáme všechny uvedené suroviny, nalijeme dostatečné množství vody, přivedeme k varu a pak na mírném plameni vaříme do změknutí plíček (já jsem vařila v papiňáku 30 minut).

 2. Měkké plíčky z vývaru vyndáme a odstraníme z nich dýchací trubice a průdušnice. Z plíček si vybereme celistvější část a z ní nakrájíme plátky o síle cca 1-1,5 cm.

 3. Plátky okořeníme, potřeme hořčicí, poskládáme na alobal na sebe do komínku a alobal pevně zabalíme. Dáme odležet do lednice, nejlépe přes noc.

 4. Poté plátky obalíme v mouce, vejcích a strouhance se semínkem. Vkládáme do vyšší vrstvy rozpáleného oleje a na mírném plameni smažíme z každé strany přibližně 3 minuty do zlaté barvy. Podáváme s bramborovou kaší.

 5. Zbylou část uvařených plíčků nakrájíme na drobnější kousky a připravíme “Plíčky na smetaně“. Několik receptů na ně je zde na Topreceptech.

Poznámka od kuchařky

Kdo má rád plíčky, jistě vyzkouší i můj další experiment z nich:-)Do podobných přidávám svůj receptík, který je také príma. Jen ten pajšl sehnat...

Komentáře k receptu Plíčky marinované,smažené v trojobalu

 • varilamyskakasicku:Ivanko,plíčky u nás nejsou k vidění:-(ale často jezdíváme k rodině do Ostravy,tak se vždy nakoupí do zásoby:-)):yes:
  Danuš,Terezko-plíčky na smetaně a v podobných omáčkách máme moc rádi.Dělávám je často:-pAle my jsme na stravu už jen dva,tak vždy nějaký pěkný kousek oddělám bokem a zkouším,co dalšího jedlého se dá připravit;-)zatím ty pokusy vycházejí:-D:-D

  Všem moc děkuji:-*:-K:-K

  Odpovědět

 • Dana61 Dana61(neregistrovaný)

  tedy to je báječné zpracování plic:yes::-D to jsem tedy ještě nezkoušela, ale zkusím:-p tedy až budu mít plíce;-)

  Odpovědět

 • suslajda suslajda

  I já bych si pochutnala:yes::yes:;-)

  Odpovědět

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  Anička zaujímavé :yes: Pľúcka robievam, ale nie takto, to som ešte ani nevidela :-8:yes: Niekedy to musím vyskúšať. ;-)

  Odpovědět

 • varilamyskakasicku varilamyskakasicku

  Aničko, to jsem neměla, ani nepamatuji, kde mají plíčky? Dělala jsem je vždy na smetaně, jako svíčkovou, toto je také pěkný nápad ;-):yes:

  Odpovědět

 • ivulinka ivulinka(moderátorka)

  Takto upravená plíčka by mi chutnala:yes::-)

  Odpovědět

Tématické fráze: oajšl v rojobalu telecí plíčka pličky srdička v trojobalu gulas s plicek plíčka s bramborovou kaší plíčka na smetaně - recept videorecept smažené plíčky recepty v trojobalu guláš z pliček jak zpracovat pličky jak zpracovat vepřové pličky smažené plíčky recepty plicky recepty vepřeve plička vtrojobalu plíce smaženky plicka na smetaně videorecept recept z plicku recepty-plíčky zpracovani papriky v testicku nebo smazene v trojobalu