Třešňový koláč bez lepku, mléka a vajec

Suroviny

325 g univerzální bezlepkové mouky (Doves Farm samokypřící)
125 g kokosové mouky (Adveni Medical)
1 lžíce chia mouky (Adveni Medical)
110 g cukru
1 prášek do pečiva
1/2 lžičky Xanthanu
šťáva a kůra z 1 citronu
3 lžíce oleje
voda podle potřeby (cca 550 ml)
kompotované třešně (čerstvé)

Postup přípravy receptu

 1. Všechny sypké suroviny promícháme v hlubší míse.

 2. Přidáme citronovou šťávu a olej a po částech přidáváme vodu a šlehačem vypracujeme středně husté těsto (nesmí téct).

 3. Množství vody záleží na savosti kokosové mouky.

 4. Těsto rozetřeme na plech vyložený pečicím papírem a posypeme vypeckovanými třešněmi.

 5. Třešně lehce zatlačíme do těsta, nepropadnou se samy jako u klasické bublaniny.

 6. Koláč vložíme do trouby předehřáté na 160°C a pečeme asi 25 minut. Po upečení ho vyndáme na mřížku, aby se odspodu nezapařil.

Poznámka od kuchařky

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/.

Komentáře k receptu Třešňový koláč bez lepku, mléka a vajec

 • petram petram (autorka receptu)

  spagetka: Špagetko, děkuji za vyzkoušení. To víš, my v okolí Prahy k borůvkám jen tak lehce nepřijdeme, takže Ti ty horské zásoby opravdu závidím. Tento koláč jsem připravovala i v dia podobě, dosladila jen trochou stevie a trochou sladidla Clara. To jsi mi, myslím, radila právě Ty.
  Je pravda, že stravou a výběrem surovin se dá docílit hodně. Snad i do budoucna přinesu nové poznatky vhodné nejen pro bezlepkáře, ale i pro diabetiky. :-K

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Dělala jsem prakticky stejně (jen trochu jiný poměr surovin), nemám chia mouku (teprve se objednává), a s mraženými borůvkami. A ačkoli mí milovaní diabetici (manžel, dcera, mamka) se na pekáč vrhli, tak po 2 hodinách se cukr v krvi nezvýšil ;-):yes::yes:
  Jo a mimochodem, konečně po hodně dlouhé době, kdy mužův cukr byl na hranici únosnosti, neb miluje sladké, tak se mu při mém používání tvých surovin (schválených diabetologem) konečně ustálil na přijatelné, život neohrožující normě. Když teda spapá půl pekáče, že jo :-D:-D:-D:-D. Ale je to důkaz, že i výběr surovin hodně ovlivní například právě hladinu cukru při diabetu. Hodně jsi mi pomohla :-K:-K:-K:-K, neznala jsem to, co ty používáš a fakt to účinkuje :yes::yes::yes::yes:
  Petruško, jako vždy :yes::yes::yes::yes::yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: koláč bez vajec a mléka bezlepkový třešńový koláč kolač bez mléka třešňový koláč bez mouky bezlepkový koláč bez vajec koláč bez lepku kolac bezlepkovy bez vajec koláče bez lepku kolac bez vajec kolac bez mleka a vajec třešňový koláč bez lepku větrník na plech podle ládi hrušky koláč bez mléka a cukru koláč bez lepku a vajec koláč bez lepku,cukru,vajec a mléka kolac bez lepku mleka a vajec třešňový koláč bezlepkový koláč bez vajec a bez lepku bezlepkovy kolac bez vajec a mleku bezlepkový koláč bez vajec a mléka