Jahodový "Míša"

cathleen Kuchařka: cathleen

Ostatní 7 názorů

Suroviny

250 ml smetany
50-70 ml mléka
250 g tučného tvarohu
vanilkový cukr
60-70 g cukru
5-8 jahod
Recept si zatím oblíbilo 9 kuchařů

Postup přípravy receptu

 1. Všechny suroviny umixujeme dohromady, pokud máme potřebu dokyselíme, dosladíme a dáme umíchat do zmrzlinovače.

 2. Kdo strojek nemá, dá zmrazit do mrazáku. Potom je ale potřeba každou hodinu krabičku se zmrzlinou otevřít a dobře promíchat zmrzlou hmotu se zbytkem. Tím předejdeme tvorbě ledových krystalků.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 10 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Jahodový "Míša"

 • Miquel Miquel

  cathleen: Taky mě napadlo jestli nezáleží na složení surovin, například tady v té jsou jahody, které obsahují vodu, třeba se vytvoří krystalky i po přidání alkoholu ;-)

  Odpovědět

 • cathleen cathleen(autor receptu)

  Miquel::-Otak děkuju za zprávu, asi budu muset vyzkoušet. Jana píše lžičku, ty dvě lžíce - možná zmrzku rozdělím do dvou kelímků s různým množstvím alkoholu a uvidím. ;-)

  Odpovědět

 • Miquel Miquel

  cathleen: Když jsem dělal kávovou zmrzlinu http://www.toprecepty.cz/recept/42765-kavova-zmrzl... tak jsem tam také dával alkohol (2 lžíce), nepromíchával jsem a opravdu se tam krystalky nevytvořili ;-)

  Odpovědět

 • cathleen cathleen(autor receptu)

  Jana: zmrzlin mám vyzkoušených hodně, i s alkoholem...ale nepotvrzeno ani z jediného zdroje, že by lžička alkoholu zabránila tvorbě ledových krystalků při mražení nepromíchávané hmoty..
  Pokud ještě někdo vyzkouší a podá zprávu, ráda svůj názor změním. ;-)

  Odpovědět

 • Severinka Severinka

  Jana:a hele to je prima nápad;-);-);-);-)

  Odpovědět

 • Jana Jana(neregistrovaná)

  Já abych to nemusela v mrazáku po hodině míchat, přidávám lžičku jakéhokoliv alkoholu, co kdo má rád, a pak se krastalky neutvoří.

  Odpovědět

 • zizala zizala

Tématické fráze: jahodový miša domácí jahodový míša jahodový míša recept míša zmrzlinovač recepty jahodovy misa rez misa rezy z jahodami domácí zmrzlina míša ze zmrzlinovače jahodový míša domácí meruňkový míša recept misa zmrzlina ze zmrzlinovace top recepty jahodovy misa misa zmrzlina ve zmrzlinovač domací jahodovy míša recept zmrzlina míša zmrzlinovač domácí zmrzlina-míša ze zmrzlinovače zmrzlina jahodový míša jahodový míša-recept míša zmrzlina jahodova domácí zmrzlina-míša s jahodami zmrlinovač míša recepty