Bramborové placičky s ricottou a mozarellou, pečené v troubě (nebo na Crisp)

Suroviny

500 g vařených brambor
150 g ricotty
100 g mozarelly
1/2 hrnku mraženého hrášku
1/2 hrnku mražené kukuřice
1/2 hrnku jemné krupičky (cca, množství se řídí typem brambor)
1-2 stroužky česneku
sůl (nebo česneková sůl)
1 vejce
vejce + corn flakes na obalení
olej na pečení

Postup přípravy receptu

  1. Vařené oloupané brambory rozmačkáme šťouchadlem. Přidáme ricottu, natrhanou mozarellu a znovu rozšťoucháme. Drobné kousky ve výsledku nejsou na závadu! Přidáme vejce, hrášek, kukuřici a tolik krupičky, aby vzniklo ne příliš tuhé těsto.

  2. Ochutíme česnekem a solí, promícháme a pomocí malé naběračky (třeba zmrzlinové) tvoříme bochánky.

  3. Každý hned ponoříme do rozšlehaného vejce a poté obalíme v podrcených lupíncích a zploštíme. Je to trochu "patláma, patláma", ale nepodlehněte pokušení přidávat více krupice, odměnou vám budou krásně jemné a nadýchané placičky!

  4. Plech vysteleme pečícím papírem a ten potřeme olejem. Na něj vyskládáme hotové placičky a pečeme v troubě rozpálené na 200°C dozlatova. V průběhu pečení jednou obrátíme.

  5. K podávání volíme například dresink ze zakysané smetany (stačí ji jen mírně osolit, případně přidat trochu jarní cibulky či pažitky).

Poznámka od kuchařky

Tyto placičky se velmi dobře připravují v multifunkční troubě na funkci Crisp, kdy talíř s olejem necháme předem asi 2 minuty rozehřát.

Komentáře k receptu Bramborové placičky s ricottou a mozarellou, pečené v troubě (nebo na Crisp)

Tématické fráze: bramborové placky pečené v troubě bramborové placky v troubě dresing z ricotty placky pečené v troubě mrazene bramborove placky v troube placky s ricottou bramboráky v troubě peceni s ricottou bramborové placky z vařených brambor v troubě dresing k pečeným bramborům bramborové placky v v troubě recept na bramborové placky v pečené v troubě dýňové placičky s ricottou ricotta recepty bramborové placičky s bramborov ridi dresink z rikoty recepty ricotta s bramborem bramborák pečený v troubě recept na bramborové placky s ricottou