Šanghajské kuře

Drůbeží maso Doba přípravy: 30 minut 3 názory

Drůbeží maso Doba přípravy: 30 minut 3 názory

Suroviny 4 porce

400 g kuřecí plátky
1 vejce
bramborový škrob - solamyl
2 lžíce oleje
koření 5 vůní
1 jarní cibulku
rybí omáčka
sójová omáčka
sůl
pepř
jasmínová rýže

Postup přípravy receptu

  1. Kuřecí filátka osušíme a očistíme, překrojíme napůl. Dáme do mísy, přidáme 1 vejce, lžíci solamylu, lžíci oleje, koření 5 vůní dle chuti, cca lžička a půl je deální množství. Vše promícháme a necháme odležet v lednici min 2 hodiny.

  2. Na wok pánvi rozehřejeme lžíci oleje a kroužíme po stěnách. Pak vidličkou přidáváme kousky masa a smažíme dozlatova, přidáme cca lžíci až dvě rybí omáčky, osolíme, opepříme. Přidáme jarní cibulku nakrájenou na kolečka a chvilku restujeme. V hrníčku si smícháme 1 lžíci solamylu a vodu, vlijeme na maso a počkáme, až omáčka zhoustne (pokud je moc hustá, lehce zředíme převařenou vodou). Vypneme hořák a přidáme 3 lžíce tmavé sójové omáčky a promícháme.

  3. Uvaříme si k tomu nejlépe jasmínovou rýži a na talíř dáme rýži doprostřed a naběračkou vložíme na vrch maso s omáčkou.

Komentáře k receptu Šanghajské kuře

Tématické fráze: šanghajská pánev kuřecí pánev sanghaj kuřeci šanghaj kuřecí maso šanghaj pánev šanghaj kuřecí směs šanghaj sanghaj smes šanghajské kuřecí maso pánev šanghaj recept kure solamyl kuře šnghaj kure v solamylu pánev shanghaj maso sanghaj šanghajska směs kuře 5 vuni kuře na šanghajský způsob s rýží recepty recept sangaj šanghajské kuřecího masa koření 5 vůní