Kuřecí stehna po srbsku

Drůbeží maso Doba přípravy: 90 minut 2 názory

Drůbeží maso Doba přípravy: 90 minut 2 názory

Suroviny 4 porce

kuřecí stehna dle hladu
1 velká cibule
5 stroužků česneku
10 malých rajčat
1 sklenice nakládané pečené červené papriky
olej
sůl
pepř
trošku másla

Postup přípravy receptu

  1. Kuřecí stehna opláchneme, osušíme, pak osolíme a opepříme. Do remosky/pekáče nakrájíme cibuli na půlkolečka, česnek na plátky, rajčata na čtvrtky a papriky na proužky. Zalijeme olejem, osolíme, opepříme, promícháme. Nahoru naklademe kuřecí stehna kůží dolů a dáme péct. Po půl hodině stehna otočíme.

  2. Jakmile jsou stehna opečená a kůrčička zlatavá, vyjmeme na talíř. Směs v pekáči rozmixujeme s máslem a trochou převařené vody, aby vznikla omáčka - hustotu si uděláte podle chuti. Mixujeme dohladka. Pak vložíme do omáčky stehna a necháme vniknout chutě.

  3. Na talíř dáme kopečky rýže, stehno a vše zalijeme omáčkou.

Komentáře k receptu Kuřecí stehna po srbsku

  • jemmy jemmy(neregistrovaný)

  • JanaDorazinova JanaDorazinova

    Já už to kdysi vařila a bylo to fakt skvělé. Nevím, jestli to bylo po srbsku, ale to je celkem jedno :-). Děkuji za připomenutí :-) :yes:

    Odpovědět

Tématické fráze: kuřecí maso po srbsku kuřecí plátek po srbsku kuřecí plátky po srbsku pečené kuře po srbsku omáčka po srbsku kýta po srbsku plátek po srbsku pečené kuřecí stehno po srbsku kurecí po srpsku kureci atek po srbsku slepice po srbsku kuřecíplátekposrbsku kuřecí plátek po po srbsku kuecí po po srbsku kureci.platek po srbsku kuřecí čtvrtky po srbsku nakladana kureci pečená kuřecí stehna kureci prso po srbsku kuřecí paprikáš po srbsku kuřecí stehna na paprice