Mleté kuřecí medailonky

Suroviny

2 ks kuřecích prsíček
100 g uzeného masa
2 stroužky česneku
1 cibule
hrst pažitky
2 lžíce strouhaného sýru
1 lžička hladké mouky
mletý pepř
1/2 housky
8 plátků anglické slaniny

Postup přípravy receptu

 1. Prsíčka nakrájíme na větší kousky, pomeleme, do mlýnku přidáme cibuli, česnek a nakonec půl rohlíku. Pomletou směs osolíme, opepříme, přidáme na kostičky nakrájené uzené, hladkou mouku, nastrouhaný sýr, najemno nakrájenou pažitku a promícháme.

 2. Po dvou plátcích slaniny dáme vedle sebe, na ně položíme "karbanátky" masové směsi a zabalíme do slaniny.

 3. Vložíme na pánev s rozehřátým olejem nebo na rošt (nejprve stranou, kde se nám konce slaniny spojují) a smažíme cca 4 minuty po obou stranách.

Poznámka od kuchařky

Zdroj: včera odvysílané Babicovy dobroty, panu Babicovi posílám prvního bodíka

zdobení- Christa Schmedesová: Zdobení rychlé a lákavé

Komentáře k receptu Mleté kuřecí medailonky

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Jendo, to je jedno, či jsou to nápady, ne každý je umí ale bez postupu zrealizovat. A ty umíš, tak se snaž!:-D:-)) Ale samozřejmě chápu, že nestíháš.;-)

  Odpovědět

 • Jenda1 Jenda1(autor receptu)

  Jani, já s těma ozdůbkama počítám a určitě budou i s postupem. Jenže kde na to vzít čas:-S? Teď jsem přijel z práce a za chvíli odjíždím na zahrádku.:-)
  Jani, jsou to mé výtvory;-), nikoliv však nápady. Ty čerpám z knihy: Christa Schmedesová-Zdobení rychlé a lákavé.;-)

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  No, zdobení jsem si sice nevšimla až teď, to bych musela být raněná slepotou:-)):-D, ale Hella má pravdu. Jendo, že by se třeba ty berušky, které tak krásně umíš a rajčátka a určitě i mnoho jiných tvých výtvorů mohly přesunout na kategorii "zdobení"? Ten recept nechat, jak je a až příště budeš dělat nějaké krásné přílohy,jako tady, tak ho šoupnout do kategorie "ZDOBENÍ" Bylo by to fajn:-) A s postupem;-)bych poprosila, aby i my, někteří natvrdlejší to mohli zrealizovat. Díky:-D:-D

  Odpovědět

 • Boubelinda Boubelinda

  Taky koukám na to krásné zdobení, no kdo má fantazii, tak to je super, já jsem na toto levá:-D Receptík je taky parádní. Babicu jsem včera neviděla.:-( ;-( bodík letí:yes:

  Odpovědět

 • pipre pipre

  A zdobení jsem si pořádně všimla až teď..to je paráda!

  Odpovědět

 • pipre pipre

  Jendo, to je dobrota a toto se doma stoprocentně ujme. Už to ukládám a brzy udělám. Plusík už letí:-p:yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  A já jsem je viděla, ale ne celé!! Dělal tam super kroupovou polévku, tohle jsem neviděla. Babica když vaří, mám pocit, že nemůže být nic jednoduššího, ikdyž k němu mají mnozí výhrady, moc se mi jeho vaření líbí. No a ty máš i jeho zásluhou plusíček, Jeníčku:-)):-D:-)):-D

  Odpovědět

 • Jenda1 Jenda1(autor receptu)

  Posílám link na včerejší vysílání: http://archiv.nova.cz/multimedia/babicovy-dobroty-...

  Odpovědět

Tématické fráze: kuřecí medailonky kuřecí karbanátky mleté kuřecí maso kuřecí mleté maso mleté kuřecí maso recept mlete kureci maso recepty zdobení rychlé a lákavé kureci medailonky recept dobroty z kuřecího masa kuřecí mleté maso recepty kuřecí karbanátky se slaninou drůbeží mleté maso mleté drůbeží receptybabica krůtí karbanátky zdobení rychlé a lákavé - christa schmedesová karbanátky z mletého kuřecího masa babica karbanátky z mletého recepty z mletého kuřecího mleté maso babica