Omáčka na těstoviny - pesto

Suroviny

50 g čerstvé bazalky
2 stroužky česneku
2 lžíce piniových oříšků
120 ml olivového oleje
40 g najemno nastrouhaného parmazánu
sůl
čerstvě mletý černý pepř

Postup přípravy receptu

 1. Ve hmoždíři rozdrtíme bazalku, česnek, piniová jádra a koření na jemnou pastu. Směs přendáme do misky a po troškách vmícháme olej.

 2. Přidáme sýr, ještě jednou dobře promícháme a dochutíme pepřem.

 3. Směs je také možné připravit v mixeru, postupujeme obdobně, olej přikapáváme až nakonec.

Komentáře k receptu Omáčka na těstoviny - pesto

 • marian.x marian.x(neregistrovaný)

  proboha , ve hmoždíři ano , ale ne v kovovém....bazalka se nesnáší s kovem , proto Vám pesto čeasem zčerná a zhořkne....a parmazán seženete v kdejakém mega-super-hypermarketu i když mnohé odradí jeho cena ( 580,- - 600,- Kč/kg ) ale věřte , že ta cena je vyvážena kvalitou.Jako náhražku doporučuji Grand Moravia ( cena v Globusu cca 360 ,-/kg ) a věřte , že rozdíl mnohdy nepoznáte.Nenechte se ale napálit tím , že Vám prodají již zabalený kousek , který je z větší části pouze kůrka ale požadujte odkrojení z bochníku.Pak teprve poznáte chuť pravého pesta a již nikdy více nebudete chtít nic jiného.

  Odpovědět

 • Klariska Klariska

  Proboha, do pesta místo parmazánu eidam? Taková škoda :-(. Příště raději bez sýra, když není parmazán, nebo nějaká rozumná náhrada, např. sýr Grand Moravia (bežně k dostání v supermarketech).

  Odpovědět

 • Boubelinda Boubelinda

  Opravdu moc dobré. Na jednu porci jsem dala asi jednu lžičku pesta.:yes: Piniové oříšky jsem sehnala, ale parmezán opravdu ne, tak jsem použila eidam.

  Odpovědět

Tématické fráze: omáčka na těstoviny omacky na testoviny výroba bazalkového pesta bazalkové pesto s těstovinami bazalkové pesto použití jak vyrobit bazalkové pesto těstoviny s pestem recept balzamikové pesto bylinkové pesto recept omacky k testovinam omáčka k těstovinám jak používat bazalkové pesto bazalkové pesto využití avokádová omáčka na těstoviny těstoviny s omáčkou pesto a jeho použití omáčka s pestem nahrada parmazanu recepty omacky na testoviny recept omáčka na těstoviny