Pšenično - žitný kváskový chléb

Suroviny

Kvásek:
1 polévková lžíce kvásku
140 g žitné chlebové mouky
150 ml vlažné vody
Těsto:
115 g žitné chlebové mouky
115 g pšeničné chlebové mouky
150 g hladké mouky
2 lžičky soli
1 lžička chlebového koření, nebo kmínu
230 - 240 ml vlažné vody

Postup přípravy receptu

  1. Lžíci kvásku, vlažnou vodu a mouku smícháme, misku zakryjeme folií a necháme 10 - 12 hodin zrát.

  2. V míse smícháme mouky, sůl a koření. Přidáme zralý kvásek a vlažnou vodu. Vypracujeme těsto, které necháme přibližně 3 hodiny na teplém místě kynout. Pak těsto znovu propracujeme a dáme do pomoučněné ošatky znovu kynout, asi na 1 1/2 až 2 hodiny.

  3. Do trouby dáme plech s pečícím papírem a zahřejeme na 220°C. Chléb z ošatky opatrně vyklopíme na rozehřátý plech, nařízneme, trochu postříkáme vodou a dáme péct. Po 10 minutách snížíme teplotu na 200° a dopékáme přibližně 40 minut. Během pečení ještě dvakrát postříkáme vodou. Po upečení necháme chléb vychladnout na mřížce.

Komentáře k receptu Pšenično - žitný kváskový chléb

Tématické fráze: pšeničnožitný chléb- videorecept recept na chleba pšenično žitný chléb- videorecept pšenično žitný kváskový chléb kvaskovy chleba videorecept kváskový pšenično žitný chléb psenicnozitny kvaskovy chleb recept na žitný kváskový chléb žitný kváskový chléb kváskový chléb recept kváskový chleba recept žitný chléb recept pšeničnožitny chleba bez hnětení jak péct pšeničnožitný chléb kváskový chléb videorecept psenicno zitny kvaskovy chleb recept peceni kvaskoveho chleba videorecept recept na chleb z kvasku pšenično žitny chleb kvaskovy recept recept na psenicno zitny kvaskovy chleb