Zapečená polenta s mletým masem

Vepřové maso Doba přípravy: 1 hodina 2 názory

Vepřové maso Doba přípravy: 1 hodina 2 názory

Suroviny 1 porce

50 g instantní polentové krupice
100 g mletého masa
1 jarní cibulka
sůl
pepř
1/2 plechovky rajčat
50 g balkánského sýru
1 menší vejce
trochu mléka
trocha oleje na vymazání formy

Postup přípravy receptu

  1. Na rozpálené pánvi na sucho opečeme maso. Cibulku nakrájíme na kolečka, trošku zelené cibulky necháme na ozdobu a zbytek přidáme k masu. Přidáme rajčata, osolíme, opepříme a společně dusíme.

  2. Dáme vařit 210 ml osolené vody. Když je voda vroucí, pomalu přisypáváme polentu a dobře mícháme, aby nevznikaly hrudky. Takto vaříme 3-4 minuty do husté kaše.

  3. Zapékací misku vymažeme olejem. Sýr nastrouháme na hrubo. Vejce rozkvedláme s trochou mléka. Misku střídavě plníme polentovou kaší, masovou směsí a sýrem. Začneme polentou, pak sýr, masová směs, sýr, polenta, sýr, masová směs, sýr. Na závěr polijeme rozkvedlaným vajíčkem.

  4. Pečeme asi 30 minut tak, aby povrch lehce zezlátnul. Servírujeme posypané zelenou cibulkou.

Poznámka od kuchařky

Recept je uvedený také na mých stránkách http://www.jimechytre.cz/prispevky/zapecena-polent...

Komentáře k receptu Zapečená polenta s mletým masem

Tématické fráze: zapecena polenta s mletym masem polenta s mletym masem polenta k masu polenta recepty recepty z polenty zapečená polenta zapečená polenta recepty polenta s masem polenta s masom mleté maso s polentou polenta recept recept polenta polenta zapekana s madom recept na polentu polenta zapečená se zelím polenta a sýr polenta s s mletým masem zapečená polenta recept zapečene fleky s mletym masem polenta a mleté maso recepty