Bramborové plněné maxi noky

Bramborová jídla Doba přípravy: cca 60 minut 0 názorů

Bramborová jídla Doba přípravy: cca 60 minut 0 názorů

Suroviny jedna porce je 1 ks noky, jedlíci 2 ks

Bramborové těsto:
8-10 brambor
vařených ve slupce den předem
2 vejce celá
6 lžic krupice pšeničné
hrubá mouka
sůl podle chuti
Náplň:
80 dkg kysaného zelí
20 dkg dobré slaniny (kdo má domácí, ten se má)
1 cibule
Na polití:
škvarky po 7- 8 ks na porci

Postup přípravy receptu

  1. Zelí propláchneme, pokud je moc kyselé, a dáme vařit. Ve větším hrnci dáme vařit vodu na noky. Brambory oloupeme a nastrouháme, přidáme vejce, krupici a mouku. Tolik, aby se těsto nelepilo.

  2. Slaninu nakrájíme na menší kousky a restujeme společně s polovinou nasekané cibule.
    Škvarky dáme osmahnout společně s druhou polovinou cibule, tentokrát na tenké půlkroužky.
    Uvařené zelí scedíme a přidáme ke slanině, promícháme.

  3. Nyní bramborové těsto osolíme, zpracujeme, rozdělíme na 6-7 kousků, každý kousek rozválíme do kruhu, naplníme a za protilehlé strany dobře spojíme. Opatrně vkládáme do vařící vody. Když vyplavou, necháme je tak 2 min. mírně vařit a pak vypneme. Noky dáváme z vody přímo na talíře, poléváme vyškvařenými škvarky s cibulkou.

Poznámka od kuchařky

K jídlu je dobrý broskvový kompot nebo dobrý zeleninový salát z více druhů zeleniny. Co na obrázku vypadá jako přemíra tuku, je zčásti šťáva z broskví, nechtělo se mi vyndavat mističky. Určitě by šel do náplně místo zelí i špenát. Polévat, místo škvarků, cibulkou na olivovém oleji či másle.

Komentáře k receptu Bramborové plněné maxi noky

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: noky plněné špenátem bramborové noky plněné špenátem plněné gnocchi ravioli plněné skvarkama bramborové noky se škvarkama plněné noky špenátem noky plněné salámem gnochi plněné gnocchi plněné houbami noky plněné houbami bramborové noky noky s špenát a parek plnene nocky plněnénoky pklněné bramborové noky noky na slanině s vejci plneny bramborovy nok bramborové plněné noky s houbami bramborové noky plněné špenátem a slaninou plnene batatove nocky