Bezlepková ovesná sypaná buchta s jablky

Suroviny

150 g bezlepkových jemných ovesných vloček
70 g bezlepkové mouky (Schar mix )
70 g jemně mletých ovesných vloček (jako polohrubá mouka)
150 g cukru
2 ČL medu
200 g ghee
1 ČL skořice
špetka soli

Postup přípravy receptu

  1. Smícháme suché ingredience a nastrouháme jablka na hrubo.

  2. Pekáč přestříkneme olejem na pečení. Suchou směs rozdělíme na 3 stejné hromádky a nastrouhaná jablka na 2 hromádky.

  3. Nasypeme na dno první hromádku a rozprostřeme první část jablek, které pokapeme lžičkou medu. Nasypeme druhou část suché směsi a znovu rozprostřeme jablka, pokapeme medem a nasypeme poslední část suché směsi.
    Nahřejeme ghee, aby bylo tekuté a nalejeme na celý vršek.

  4. Nahřejeme troubu na 180°C a pečeme 40 minut. Po upečení necháme v otevřené troubě ještě chvíli stát a pak dáme vychladnout.

Poznámka od kuchařky

Inspirací mi byl Miquelův recept "Jablečný koláč s ovesnými vločkami", který jsem trochu upravila a předělala do BL podoby. Jen cukru jsem ubrala z 230 g na 150 g a myslím, ze by stačilo i 100 g. Ale jinak je vážně výborná Příště klidně ještě vytuním oříšky a sušenými brusinkami.

Komentáře k receptu Bezlepková ovesná sypaná buchta s jablky

Tématické fráze: vychytaný jahodový koláč bezlepková rychlá buchta rychla bezlepkova buchta bezlepková jablková buchta bezlepková buchta bezlepková buchta z jablek buchta z ovesné mouky buchta z ovesných vloček s jablky buchta s jablky ovesna buchta s jablky ovesný jablkový koláč sypaný sypaná jablková buchta buchta z jablek sypana kokosem buchta z bezlepkove mouky bezlepková mouka jablkový koláč bezlepková buchta s jablkama jablková bezlepková buchta ovesná mouka buchta ovesná buchta jablkovy sypany kolac s ovesnymi vlockami