Topinky z trouby s ďábelskou játrovou směsí

Pokrmy z vnitřností Doba přípravy: 30 minut 3 názory

Pokrmy z vnitřností Doba přípravy: 30 minut 3 názory

Suroviny 2 porce

Na 2 topinky:
2 krajíce chleba
100-120 g vepřových jater, můžou být i kuřecí
3 tenké plátky anglické slaniny
1/2 střední cibule
1/2 kapie
1 menší jarní cibulka
1 lžíce sádla
1 lžíce hořčice
1 lžíce sójové omáčky
2-3 chilli papričky
1 stroužek česneku, sůl, pepř
1 dl bílého vína nebo vývaru

Postup přípravy receptu

  1. Krajíce chleba potřu z obou stran rozpuštěným sádlem, na kterém orestuji do hněda cibulku, přidám játra nakrájená na kostičky a restuji, až se zatáhnou.

  2. Veškeré ostatní tuhé suroviny nakrájím na středně velké kousky a přidám k játrům i se sójovou omáčkou, po chvilce podliji.

  3. Mezi tím dám potřené krajíce sádlem na pečicí papír do vyhřáté trouby na 250 °C a průběžně kontroluji a otáčím, raději vícekrát.

  4. Do játrové směsi přidám zbylé suroviny a nechám probublat do požadované hustoty. Vytáhnu topinky z trouby, potřu česnekem, dám na ně směs, dozdobím a je hotovo.

Komentáře k receptu Topinky z trouby s ďábelskou játrovou směsí

Tématické fráze: dábelská směs na topinky příprava játrová směs na topinky topinky pečené v troubě topinky s jatrovou smesi smes na topinky veprove jatra vepřová ďábelská směs na topinky topinky s omáčkou ďábelská směs na topinky recepty-topinky do trouby kureci topinky v troubě vepřové játra na směs na topinky veprova jatra na topince jatra na topinky směs na topinky z jater vepřová játra s ďábelskou směsí vepřova jatra na směs na topinky játra směs na na topinky recept na topinky v troibe topinka pečená v troubě směska na topinky z vepřových jater