Domácí smažené křupky

Suroviny

150 ml světlého piva
plátek (cca 25 g) rozpuštěného másla
150-170 g hladké mouky
1 vejce
sušený česnek
sůl
na špičku nože kypřícího prášku
olej na smažení

Postup přípravy receptu

 1. Smícháme zchladlé máslo s pivem a vejcem. Přidáme zbytek surovin a metličkou vyšleháme těsto podobné kapání do polévky.

 2. Dochucené těstíčko předěláme do sáčku. Rozehřejeme vyšší vrstvu oleje a ze sáčku s ustřiženou malinkou špičkou lijeme těstíčko do horkého oleje.

 3. Smažíme do zlatova kolečka, spirálky - co se povede. Dáváme těstíčko po částech, až do spotřebování. Hotové odkládáme na papírovou utěrku odsát přebytečný tuk.

Poznámka od kuchařky

Tu špičku ustřihněte opravdu malou, těstíčko ještě nabude. Měla jsem větší, tak jsou z toho větší tvary. Ty tenké si zachovají křupavost. Vím, že to není zrovna zdravé, ale určitě lepší než ty různé kupované, plné barviv a konzervantů.

Komentáře k receptu Domácí smažené křupky

 • srettka srettka

  Jan: Bere tě žlučník a nebo sis dal ráno panáka octa? Ja v tom žádnou chemii nevidím. I prášek do pečiva se dá sehnat bio. Mastnota..nesmažila to na sádle přece a v parním hrnci by to jaksi nešlo. Pak nejlépe nehudrat a dát si mrkev;-)

  Odpovědět

 • Jan Jan(neregistrovaný)

  recept možná dobrý, ne původní,ale to není důležité. Asi netušíte jak se vyrábí pravé naše křupky. Barviva, konzervanty? Ty tam jsou zastoupeny méně než škodlivin ve vzduchu. Ta vaše mastnota" v oleji barviva a konzervanty............;-(:-K

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Ty máš nápady za všechny prachy!! :-O :-O:yes:

  Odpovědět

 • Věra Věra(neregistrovaná)

  To musím vyzkoušet:-K:yes::-)<3

  Odpovědět

 • Kelisova Kelisova

  :yes:<3:-Qvyzkoušíme,uvidíme:-D;-):-K

  Odpovědět

 • Jana Jana(neregistrovaná)

  Super receptík ! Vyzkouším:yes:

  Odpovědět

 • kustka kustka

  Supr receptík-ukládám:-p:yes:<3

  Odpovědět

 • jemmy jemmy(neregistrovaný)

 • Ivace64 Ivace64

  paráda :-)

  Odpovědět

Tématické fráze: jak se vyrábí křupky krupky recept domácí smaženky krupky recepty recept na krupky recepty krupky smazene kapání do polévky domácí slané krupky škvarkové křupky smazene kapani recept na arašídové křupky recepty z krup domaci krupky udelat domácí zdravé krupky testo na krupky lijeme do horkého oleje křupky na v oleji domaci vyroba arasidovych krupek křupky na osmažení křupky do oleje