Jednoduchá škvarková pomazánka

Pomazánky Doba přípravy: 20 minut 0 názorů

Pomazánky Doba přípravy: 20 minut 0 názorů

Suroviny 3 porce

300 g škvarků
sůl
3 lžíce hořčice plnotučné
pepř mletý
1 svazek jarní cibulky
3 vařená vejce
Dále lze dle chuti přidat:
česnek
nakládané okurky
nakládaná kapie
nakládané feferonky

Postup přípravy receptu

  1. Čerstvě vyškvařené škvarky pomeleme nebo jen větší díl a část pouze rozmačkáme vidličkou, aby v pomazánce více vynikly. Dáme je do misky, přidáme pokrájená nebo hrubě nastrouhaná vejce, jemně pokrájenou světlou část lahůdkových cibulek, hořčici dle chuti, sůl, pepř a promícháme. Na chuti každého pak záleží, zda přidá do pomazánky ještě drobně pokrájenou kyselou okurku, nastrouhaný česnek či nasekanou feferonku.

  2. Do pomazánky můžeme přidat i trochu sádla, pokud by se nám špatně roztírala. Záleží totiž i na kvalitě samotných škvarků, do jaké míry jsou vyškvařené.

    Pomazánku natíráme na čerstvé plátky chleba, které dozdobíme drobně pokrájenou zelenou částí cibulek.

Komentáře k receptu Jednoduchá škvarková pomazánka

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: škvarková pomazánka recept škvarkova pomazánka recept na škvarkovou pomazanku recept a škvarkovou pomazánku recepty z škvarkama recepty se škvarky recept škvarková pomazánka recepty škvarková pomazánka recept škvarková pomazánka škvarková pomazánka recepty recept na skvarkovou pomazánka ci zelí škvarková pomazánka top recepty top recepty škvarková pomazánka nakládané vejce recept na vyškvařené sádlo mleté špatně vyškvařené škvarky