Domácí rychlé burákové máslo

Ostatní Doba přípravy: 15-20 min 0 názorů

Ostatní Doba přípravy: 15-20 min 0 názorů

Suroviny

500 g loupaných buráků
sladidlo dle chuti

Postup přípravy receptu

  1. Buráky bez slupek dáme na plech na pečící papír a pečeme na 180 -200 stupňů, mohou se i upražit na nepřilnavé pánvi na sucho.

  2. Vychladlé buráky dáme do výkonného mixéru a mixujeme, mezi mixováním děláme pauzy, aby se nespálil motor.

  3. Kdo chce, může přidat sladidlo, každý kdo co má rád a umixovat dohusta.

  4. Do 15-ti minut byste měli mít hotovo a už jen zbývá máslíčko (hmotu) přendat do uzavíratelné sklenice a nezbývá, než popřát dobrou chuť.

Poznámka od kuchařky

Buráky mohou být slané, ale nemusí, záleží na chuti každého, zrovna tak mohou být kousky a nemusí. Můžete mixovat i ve výkonnějším sekáčku. Čas mixovaní záleží na výkonnosti mixéru, osobně mám 500 W a mixovala jsem cca 17 min.:-).

Burákové máslo je super jen s tvarohem či ještě lepší v bílém jogurtu, dá se použít i do palačinek, buchet, na chleba nebo jen tak samotné.

Komentáře k receptu Domácí rychlé burákové máslo

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: burakove maslo recept burakové máslo recepty recept na burákové máslo jak vyrobit burákové máslo domácí arašídové máslo burákové máslo výroba burakove maslo jak udělat burákové máslo výroba domácího burákového másla výroba burákového másla jak uprazit buráky výroba slaných buráků burákové mášlo výroba na co se používá burákové máslo domaci slane buraky výroba burákového pomazánkového másla burakpve maslo recept recept burákové máslo výkonný mixér na výrobu burákového másla burákov máslo výroba