Vepřová plec v cibulovo-celerovém zelí

Suroviny

500 g vepřové plece
4 větší cibule
menší celer
100 g uzené slaniny
hrst sušené cibule
kousek sádla
lžička papriky
citronová šťáva
masový vývar
kmín
sůl
pepř

Postup přípravy receptu

  1. Maso nakrájíme na kostky, slaninu na kostičky. Rozpustíme sádlo a vyškvaříme slaninu, ke které přidáme kmín. Přihodíme maso a zprudka necháme zatáhnout.

  2. Přimícháme papriku, sůl, cibuli a podlijeme vývarem. Dusíme maso téměř do měkka. Mezitím nastrouháme celer na hrubo a zakápneme pár kapkami citronové šťávy. Cibuli nakrájíme na proužky.

  3. Obojí přidáme k masu a malinko podlijeme vývarem (zelenina pustí vodu). Dusíme dalších cca 15-20 minut do změknutí cibule, ale nesmí se úplně rozvařit.

  4. Občas směs promícháváme a podle potřeby podléváme. Nezahušťujeme, ale komu se bude zelí zdát řídké, zapráší směs před koncem lžící hladké mouky a chvíli povaří.

  5. Nakonec vše dochutíme, můžeme jako klasické zelí trochou cukru a octu nebo jen pepřem. Záleží na chuti. Podáváme s chlebem, brambory nebo knedlíky.

Poznámka od kuchařky

Místo sušené cibule můžete orestovat čerstvou do zlatova a přidat ke konci.

Komentáře k receptu Vepřová plec v cibulovo-celerovém zelí

Tématické fráze: vepřová plec se zelím vepřová plec se zelím recepty vepřová plec na se zelím recepty z vepřové plece vepřová plec recepty cibulové zelí plec na zelí vepřové plecko recepty veprova plec na zeli plec na celeru vepřová krkovice s celerovým krémem vepřová plec plecko se zelím vepřové plecko na kmíně vepřová plec na zelím vepřová plec se zelim recept vepřové plecko na celeru vepřová plec kostky se zelím recepty plecko na zelí vepřové kostky na cibulkách