Cukínová polévka se sýrovými knedlíčky

Polévky Doba přípravy: 35 minut 6 názorů

Polévky Doba přípravy: 35 minut 6 názorů

Suroviny 6 porcí

1 cuketa
1 větší cibule
masox
Vegeta
máslo
sůl
pepř
Knedlíčky:
5 lžic hrubé mouky
2 vajíčka
asi 100 g strouhaného eidamu
štipec muškátového oříšku
nasekaná petržel
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Na másle orestujeme do sklovita nakrájenou cibulku najemno, přidáme nastrouhanou cukínu-mladou nemusíme loupat, stačí jen omýt, chvíli restujeme, podusíme. Přidáme vývar (z masoxu), sůl, opepříme, přidáme polévkové koření a necháme vařit.

  2. Než se polévka dovaří, uděláme si knedlíčky. Do misky dáme mouku, do ní vyklepneme vejce, strouhaný sýr, muškátový květ, nasekanou pažitku a smícháme vše dohromady. Malou lžičkou nabíráme směs a zavařujeme do polévky, necháme je dovařit, dochutíme polévku je-li třeba a zasypeme pažitkou, kdy už polévku nevaříme.

Poznámka od kuchařky

Polévku znám drahně let, kdy jsem jí jedla u příbuzných v Německu a u nás se cuketa zdaleka neznala. Tak nás zaujala svojí báječnou chutí, že jí často dělám od doby, co jsou cukety i u nás.

Komentáře k receptu Cukínová polévka se sýrovými knedlíčky

Tématické fráze: sýrové knedlíčky cukínová polívka zukinova polévka cukinova buchta polévkové knedlíčky knedlíčky do polévky cukinová polávka cukynova polivka cukinová polávka polivka z cukiny polévkový knedlíček polévka z cukety sýrové polévkové knedlíčky báječná cuketová polévka recepty z cukin polévkové knedlíčky sýrové sýrové knedlíčky recept recept na halušky z cukiny a sýra cuketová polévka s knedlíčky cuketova poevka