Zelný závin z listového těsta

Slané pečivo Doba přípravy: 90 minut 8 názorů

Slané pečivo Doba přípravy: 90 minut 8 názorů

Suroviny Podle nakrájení velikosti kousků

2 balíčky listového těsta
1 sterilované zelí
200 g uzeného masa
150 g uzené slaniny
150 g uzeného sýra
1 cibule
1 lžíce oleje
mletý pepř
mletý kmín
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Slaninu, uzené maso, cibuli nakrájíme na kostičky a na oleji chvíli osmahneme, aby nám to zavonělo. Vymačkané zelí dáme do misky, přidáme do něj osmahnuté maso. Promícháme, přidáme na kostičky nakrájený sýr a okořeníme.

  2. Obě rozmrazené kostky těsta z jednoho balení necháme na sobě, aby mohl být větší. Vyválíme čtverec asi o 30 cm širokých stranách. Z vrchní strany odřízneme pruh 9 cm vysoký, necháme ho na místě a ve středu 5 cm od bočního kraje rozřízneme 15 mm široké pruhy vysoké 8 cm. Odkrojený kousek těsta na ně položíme a zakryjeme nařezaný střed. Dáme na něho polovinu zelné náplně. Po délce pevně spojíme a dáme na plech s pečícím papírem.

  3. Závin oběma rukama od středu ke straně pomačkáme, abychom vytlačili vzduch. Pevně zaděláme konce. Pak už je na naší fantazii jak si s proužky pohrajeme. Já použila způsob, že jsem vždy dva proužky zkřížila střídavě. Druhý závin uděláme stejným způsobem. Potřeme rozšlehaným vejcem a posypem sezamem. Dáme péct do předem vyhřáté trouby na 200° dozlatova.

Poznámka od kuchařky

Další závin jsem plnila jablíčky a poslední čokoládou, kde jsem pruh neodřízla, jen nařezala střed, posypala strouhanou čokoládou a poskládala.

Komentáře k receptu Zelný závin z listového těsta