Bramborové růžičky

pipre Kuchařka: pipre

Doba přípravy: asi hodinu (podle zručnosti i méně) 5 porcí Zdobení 82 názorů

Suroviny

brambory (syrové)
škrabka (na brambory nebo nožík)
nůž na zarovnání spodku růžičky
kousek niti
fritovací hrnec nebo kastrůlek (s vyšším obsahem oleje)
olej
Recept si zatím oblíbilo 77 kuchařů

Postup přípravy receptu

 1. Brambory oškrabeme tak, že je zmenšíme na průměr o velikosti řezné plochy škrabky. Seřízneme nožem kousek, abychom získali rovnou plochu, ze které budeme škrabkou vykrajovat tenká kolečka.

 2. Poté vytvoříme z kousku bramboru kulatý zašpičatělý hranolek. Kolem hranolku začínáme přikládat jednotlivé lístečky a vespod celou řůžičku obtočíme nití, aby držely lístky pohromadě. Pokud máme nerovnou spodní plochu růžičky, zarovnáme ji nožem. Pomocí párátka jemně ztvarujeme jednotlivé lístky do stran, aby byla růžička rozvinutá.

 3. Poté celou růžičku vložíme do sítka a fritovacího hrnce s olejem rozehřátým asi na 150°C (já jsem růžičku ještě párátkem dotvarovala po krátkém osmažení v oleji, kdy se malinko víc rozvinula a pak ji vložila zpět do oleje dosmažit, poté už dostala pevný tvar). Růžičku během smažení v oleji špičkou nože otáčíme a sledujeme její okraje, aby se nepřipálily.

 4. Po osmažení růžičky sítko vytáhneme z oleje, růžičku v ní posadíme kolmo a ještě chvíli ponoříme do oleje, ale jen tak 1 cm odspod, aby se víc prosmažil spodek a růžička lépe držela pohromadě i po odstranění nitě.

Poznámka

Zdroj na bramborové růžičky jsem získala emailem, ale celý postup jsem zvolila podle sebe. Růžičky je možné dělat i větší, podle délky řezné plochy škrabky nebo lístky lze krájet i nožem na teňoučké plátky.

Lístečky jsem udělala z kůry cukety :-)

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 54 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Bramborové růžičky

 • drahulin drahulin

  Pipre je to náááádhera.Jsi šikulka.:yes::yes:

  Odpovědět

 • rendulka rendulka

  dnes jsem dostala růžičky mailem od otce,tak mi je poslal.dala jsem sem postup,protože se liší od původního,chytá se párátkem,a i květy mi přijdou větší a silnější.ale po nahrání fotografií jsem si všimla,že hotové výrobky jsou stejné s těmi,co už jsou zde.No nechám tak,jen upozorňuji,že výrobek není můj.;-)

  Odpovědět

 • kudlova3 kudlova3

  Úžasné, někdy to udělám, ale nemám ta takové krásné věcičky trpělivost, jsi dobrá :-K:-K:-K:yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • eva hubova eva hubova

  Krásné:yes:+49

  Odpovědět

 • piskaa piskaa

  moc kráásnéé:-K

  Odpovědět

 • Marcelie Marcelie

  To je opravdu super nápad.Někdy určitě vyzkouším.Bodík letí směrem k vám.:yes::-K

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Sodovko, jsi super :-K:-K:-K:yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • Sodovka Sodovka

  Pipre, děkuji za vysvětlení. Špagetko, teď když to Jana vysvětlila, tak o nic nejde. Myslela jsem, že Janě někdo fotku prasprostě ukrad a vydává ji za svou. A to mi připadalo velice nefér. Na tyhle věci jsem velice citlivá. Růžičky jsou velice krásné a Jana (na Topkách = Pipre, na receptech.cz = Fazolka), jim určitě věnovala hodně času a úsilí, aby je vyšperkovala do dnešní podoby. Proto by bylo nefér, kdyby si je někdo přivlastnil a vydával za svůj výtvor. Ale všechno se vysvětlilo a je dobře, že Jana inspiruje kuchařinky i na jiném webu. :-)

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Jen nechápu, o co jde - jo vím že fazolka a pipre je jedna a táž osoba, ale fakt není hřích přece dávat své skvělé nápaady kamkoli jinam,ale pipre - fazolka to vymyslela, takže debata je o ničem, vysvětlilo se to.;-);-)

  Odpovědět

 • pipre pipre(autorka receptu)

  Na recepty.cz jsem to skutečně vložila já, na tom nic není, ale zapomněla jsem tu fotku stáhnout z přidaných zde a tak mohlo vzniknout nedorozumění. Jako hlavní tu mám jinou i s jiným postupem. Mně jde hlavně o to, že fotka koluje i s popisem v emailech a nechci, aby to vypadalo, že jsem ji zkopírovala z emailu já :-)

  Odpovědět

 • Samara Samara

  maris, Sodovka: Až na to, že pipre a fazolka je jedna a tatáž osoba ;-)

  Odpovědět

 • Sodovka Sodovka

  Jano, já zírám. To je kytka "k sežrání" :-D :-D :-D . Je mi líto, že někdo zneužívá tvých nááádherných výtvorů ve svůj prospěch. Chválit se cizím peřím :-(:no:.

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Maris - viz vzkazy

  Odpovědět

 • maris maris

  pipre, mě zase upozornila kamarádka, když jsem jí ukazovala Tvé krásné růžičky, že stejná fotka je na recepty.cz od nějaké fazolky, já už tam nechodím, ale dnes jsem ji tam opravdu našla http://www.recepty.cz/recept.asp?id_receptu=JONQQQ... :-O
  takže fazolka Tě zkopírovala:no:

  Odpovědět

 • pipre pipre(autorka receptu)

  Musela jsem odstranit svoji přidanou fotku žtutých růžiček s lístky z papriky, protože jsem dostala informaci, že přesně stejná fotka bez jména autora i s postupem (který zůstal v komentáři ze dne 23.2) koluje v emailech. Skutečně nechci vypadat, že jsem fotku okopírovala. Svázání nití bych ještě pochopila, že napadlo víc lidí, ale přesně stejnou fotku bych asi těžko obhájila, že byla skutečně moje. A protože mám všechny v malé vázičce, rozhodla jsem se jako důkaz, že jsou opravdu moje, vložit tu jinou fotku i s těmi růžičkami, které jsem odstranila a ještě s dalšími, některé jsou už obarvené do červena, ale tytéž, jako na hlavní fotce.

  Odpovědět

1 2 3 4 5 6

Tématické fráze: bramborové růžičky bramborové recepty bramborové růže ružičky z brambor parodie na růžičku parodie na růžičku růžičky bramborová růže 10101 parodie růžička růže z brambor růžička sýrové ružičky růžička parodie receptář prima nápadů - recepty z brambor jak udělat sýrové růžičky jsem krásná jak se dělají krasné věci smažené bramborové řůže zdobení brambor

Zapomněl/a jsem heslo