Kukuřičný kváskový slunečnicový chléb

Suroviny

200 g žitného kvásku (www.kvaskovychleb.cz)
250 ml vody
300 g hladké mouky
100 g kukuřičné mouky
200 ml ovesných vloček
100 ml slunečnicových semínek
1/2 lžičky chlebového koření (nebo lžička anýzu)
2 lžíce oleje
2 lžičky soli
4 - 8 g kvasnic (podle kvality kvásku)

Postup přípravy receptu

 1. Do pekárny dáme nejprve tekuté (včetně kvásku) a potom sypké ingredience, kromě slunečnic. Kvasnice nakonec do důlku v mouce tak, aby nepřišly do kontaktu se solí.

 2. Po zvukovém signálu přidáme slunečnicová semínka.

  Pečeme na celozrnný program.

Poznámka od kuchařky

Díky kombinaci kvásku a kvasnic kyne dobře i bez cukru.

Nemáme-li k dispozici žitný kvásek, lze jej nahradit polovinou množství vody a polovinou celozrnné žitné či jiné mouky, kvasnic pak cca 14 až 18 g (žitná mouka kyne hůře než pšeničná).

Komentáře k receptu Kukuřičný kváskový slunečnicový chléb

 • Marie Klara Marie Klara(autorka receptu)

  Bibi, expert nejsem, spíš pokusničím. A vždy přepočítávám nekváskový recept tak, že kváskem nahrazuji část kvasnic, část vody a část mouky. Když si tedy přidáš 100 ml vody a 100 g mouky a trochu kvasnic, vyjde to nastejno.
  Podle původního receptu z nějakých bio stránek, který jsem si hodně upravila (nikoli však co se týče množství surovin) mělo být kvasnic 20 g :-)

  Odpovědět

 • HankaPu HankaPu

  Pěkný chlebík:yes: +

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  MarieKláro, jsi docela expert na chleby, máš jich tady dost a tento se mi líbí, ale kvásek nevedu, tak můžu dát droždí:-?a jaké množství:-?

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

Tématické fráze: kukuricny kvasek kvaskovy slunečnicový chléb slunečnicový chléb slunečnicový chleb s kvásku kukuřičný chlebík z pekárny kukuřičný chléb kukuřičný chleb s kváskem domácí chléb bez kvasnic z kukuřičné mouky kukuřičný chléb recept recept na kukuricny chleb chleb zitno kukuricny kvaskovy chleba z kukuřičné mouky kukuricní chléb recepty kváskový chléb z kukuřičné mouky kukuřičný kvásek recept kukuricny chleb z pekarny blesk.cz domácí chleba dobrý kváskový chléb kukuricny kvasek chleba kukřičně žitný chléb recept