Barevná brokolda s krupičkou

Pro začátečníky Doba přípravy: 50 minut 2 názory

Pro začátečníky Doba přípravy: 50 minut 2 názory

Suroviny 2,5 litru

1/2 brokolice (i s lístkama a košťálem)
1 cibule
2 brambory (vařené studené a pak nastrouhané)
nadrobno nakrájená větší mrkev
hrášek
kukuřice
1 větší tavený sýr se šunkou
2 hrsti krupičky
zeleninový vývar
troška másla (na osmažení cibulky)
sůl
petrželka

Postup přípravy receptu

  1. Brokolici si nakrájíme nahrubo včetně lupenů a košťálů, které jen očistíme od tvrdých slupek (necháme si pár růžiček na ozdobu).

  2. Cibuli nakrájíme nadrobno, dáme jí osmažit do hrnce na máslo a po osmažení přidáme brokolici, kterou taky trošku osmažíme a vše zalijeme vodou (zeleninovým vývarem), necháme vařit.

  3. Pokud nemáme mraženou mrkev, tak si jí nakrájíme nadrobno a přidáme hned k brokolici.

  4. Tak za 10 minut vaření dáme do polévky pokrájený sýr, hrášek, kukuřici, opět povaříme a ještě přidáme krupičku a nastrouhané brambory.

  5. Dosolíme jak máme rádi, rozmícháme a ještě přihodíme růžičky brokolice, co jsme si nechali stranou a znovu vše povaříme, až se nám sýr úplně roztaví a krupička zahustí polévku. Na talíři ozdobíme nakrájenou petrželkou.

Poznámka od kuchařky

Má jiná obměna Brokolicové polévky. Do polévky můžeme dát jakýkoliv tavený sýr, nebo i nivu-u té nesolíme tolik a mám vyzkoušené, že s tím taveným sýrem se šunkou má polévka nejlepší chuť!

Komentáře k receptu Barevná brokolda s krupičkou

Tématické fráze: brokolicová polévka s krupičkou brokolicová polévka recept pro začátečníky recepty pro začátečníky barevná brokolicová polévka s krupičkou top recepty polévka brokolda brokolicová polévka s taveným sýrem a kukuřicí brokolice jí se koštál brokolicová polévka brokolda jak se zahušťuje brokolicová polévka bramborák s krupičkou jak se zahušťuje polévka krupičkou? brokolicové bramboráky recepty brokolicové polévky nepečený dort s krupičkou brokolicové polévky krupička do polévky bramborák začátečníky top recepty brokolicove placičky nejlepsi plneny bramborak recepty