Pečené maso se "zelím s bobkama"

Suroviny ...podle množství masa...

nejlépe půl na půl libový bůček
plecko
cibule
česnek
kmín
sůl
bramborové těsto (klidně v prášku)
zelí

Postup přípravy receptu

  1. Maso nakrájíme na větší kostky 3-4 cm, promícháme s rozetřeným česnekem, pokmínujeme, zasypeme cibulí, podlijeme vodou a pečeme do červena.

  2. Z bramborového těsta si uděláme kuličky o průměru 1,5-2 cm, ty uvaříme. Zelí propláchneme, nakrájíme když je "dlouhé" a uvaříme.

  3. Když se nám upeče maso, vyjmeme ho na pekáček vedle a do výpeku vysypeme zelí i uvařené bramborové knedlíčky. Smícháme a podáváme jako přílohu k pečenému masu.

Poznámka od kuchařky

Tento recept tu někde je...za živý svět jsem ho nemohla najít, tak ho píšu znovu, i když nemám foťák...jakmile se najde autor tak ho ráda smažu a jen připíšu chvalozpěv...

Komentáře k receptu Pečené maso se "zelím s bobkama"

Tématické fráze: pečene maso se zelim pečené maso pecene krůtí maso se zelim krůtí maso se zelím pečené vepřové maso se zelím pečená krůta se zelím krůtí maso pečené se zelím dlouhé pečení masa maso se zelím vepřové maso pečené se zelím pečené maso recepty jehněčí se zelím pečené hovězí maso se zelím krůta se zelím jehněčí pečeně se zelím recept pečené jehněčí se zelím pečené jehněčí maso se zelím krůtí maso na zelí dlouhé pečení pečené jehněčí maso recepty