Makový beránek

Zdenka +++ Kuchařka: Zdenka +++

Doba přípravy: 1.hodina Moučníky , Bábovky, Ostatní 2 názory

Suroviny

20 dkg cukru moučka
20 dkg polohrubé mouky
20 dkg mletého máku
1-2 vejce
1/4 mléka
1 prášek do pečiva
malé štamprle oleje (nemusí být)
rumové aroma nebo rum
na ozdobu mašlička
lentilky
Recept si zatím oblíbilo 5 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Všechny přísady smícháme dohromady, těsto nalijeme do tukem vymazané a moukou vysypané beránkové formy. Formu jsem naplnila až po uši, jen jsem tam nechala mezerku na přiklopení druhé půlky formy. Vymašťuji a vysypávám obě půlky forem.

  2. Pečeme na 180°C asi 25 minut, potom ztlumíme na 150°C a pečeme ještě asi 35 minut. Já po upečeni sundám opatrně vrchní půlku formy a špejlí zkusím ve všech místech, zda je upečený. Pokud ne, tak ho přiklopím a dám ještě na chvilku do trouby.

  3. Po upečení beránka necháme ještě chvilku ve formě, aby se nepotrhal. Zdobime podle fantazie. Velikost formy: 30 x 19,5 x 13 cm.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdíleli již 3 kuchaři a kuchařky

Ohodnoťte recept: Makový beránek

Tématické fráze: velikonoční beránek makovy recept na makoveho beranka makový velikonoční beránek recepty na makoveho beranka kynutý makový beránek velikonoční makový beránek recept recepty velikonocni makovy beranek velikonoční beránek makový recepty makovej beránek velikonoční beránek makový závin recept na makového velikonočního beránka velikonoční beránek ořechovo makový makovyberanek velikonoční beranek beránek makovej makový kynutý beránek recept na velikonočního beránka bez přiklopení makový beránek bez mouky - recept makový beránek hrnkový velikonoce i beranek makový