Rizoto z Balkánu

Drůbeží maso Doba přípravy: 50 minut 13 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: 50 minut 13 názorů

Suroviny

rýže (množství záleží pro kolik strávníků)
drůbeží maso
cibule
1 stroužek česneku
sterilovaná rajčata
1 čerstvá paprika
žampiony
kukuřice
hrášek
mletá červená paprika
1 lžíce Worcesterové omáčky
pepř
sůl
olej
drůbeží vývar (může být z kostky)

Postup přípravy receptu

  1. Rýži uvaříme jak jsme zvyklí - dělám v mikrovlnce a krk uvaříme v osolené vodě do měkka.

  2. Na oleji osmažíme nakrájenou cibuli do sklovita, přidáme česnek, papriku nakrájenou na menší kousky, sterilovaná rajčata a trochu je překrájíme na menší kousky, žampiony, kukuřici, hrášek, pepř, mírně osolíme a zalijeme jednou naběračkou vývaru z krku, necháme dusit.

  3. Až je vše na skus, přidáme červenou papriku, uvařený krůtí krk si obereme (je na něm dóst masa), překrájíme ho na menší kousky a přidáme ho k zelenině a ještě přilijeme Worcesterkou omáčku, dosolíme a smícháme s rýží, ještě dáme nějakou zelenou bylinku, já dala zelenou část lahůdkové cibulky.

Poznámka od kuchařky

Recept je z časopisu a nám moc chutnalo, proto se s váma o něj dělím, i když vím, že rizot je tu dost, ale jiných! Rizoto je krásně šťavnaté. Místo žampionů jsem dala čerstvé lesní houby.

Ze zbylého vývaru z krku jsem udělala ještě polévku s nudličkama, tak udělá 1 krk službu na kompletní oběd!

Komentáře k receptu Rizoto z Balkánu

Tématické fráze: balkanské rizoto balkánské rizoto recept rizeto rizoto balkánské balkánské kureci rizoto rizoto z krůtího masa balkanske risoto balknáské rizoto rizeto - recepty nej rizoto rizoto recept rizoto plody moře balkánské cz domaci kucharka rizeto balkánslé rizoto balkanske rissoto rizoto šťavnaté rizoto domácí rizeto nejrecept houbove rizoto recept balkánské rizoto