Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

BUŠI vánočka nebo mazanec

Toto těsto se hodí jak na vánočku, tak i na velikonoční mazanec - je jen na vás co z něj vytvoříte. Zatímco uplést vánočku z devíti pramenů umí dnes málokdo, vytvarovat krásný mazanec zvládne každý.

Hodnocení receptu je 4,9 (24×)

Pro možnost hodnocení
se prosím přihlašte

Doba přípravy 180 min Doba přípravy: 180 min

180 min (180 min příprava)

23. 12. 2011 10:19

Suroviny pro 1

1

NEURČENO

Nutriční hodnoty

Energie13 108 kJ / 3 133 kcal
Bílkoviny63,34 g
Tuky97,64 g
Vláknina15,92 g
Cholesterol 433 mg
Sodík 244 mg
Sůl0,58 g
Sacharidy492,28 g

Zobrazit více hodnot

Hodnoty jsou přibližné Více o hodnotách

Postup přípravy

Moje poznámka

Přidat poznámku

Nahlásit chybu v receptu

Alternativy k tomuto receptu Zobrazit více

Načíst další

Přečtěte si

Komentáře

spagetka spagetka

18. 12. 2013 12:28

Vaškůůů, ty už jsi v cajku???? :-K:-K:-K:-K
souhlas s Vaškem. Proč bych se s tím měla dřít a ztrácet čas, když bez námahy a líp to za mě udělá přístroj? Věnuju se jiným činnostem a těsto mě v pečce ještě nikdy nezklamalo. :yes::yes::yes::yes::yes:

Vaclav Fronek Vaclav Fronek

18. 12. 2013 12:20

Jana: Janičko. U nás se vždy míchalo měchačkou a rukama, aby těsto dělalo krásné bubliny, ale jak přibývali roky, ubívala síla a ruce boleli a střídání bylo jako v hokeji. Ařž už to pomalu nešlo. Zachránila nás DP a její programy. Dnes zase děláme :pravé vesnické české buchty, mazance,vánočky a další. A věř, že když starší kuchařka řekne, že tak jemné a krásně vláčné těsto v roce těžko uděláš a když už, tak s velkou námahou a za dlouho. Měj ohled na náš věk a ubývající síly.

zizala zizala (moderátorka)

18. 12. 2013 07:35

Jana: Tak to nechápu. Proč nepřenechat dřinu strojům? Já kynuté těsto umím od mládí, neměla jsem s ním nikdy problém, ale mohu říct, že tak pěkné a jemné jako z pekárny ho ručně neudělám ;-)

Jana

18. 12. 2013 07:28

vánočka vypadá nádherně a možná zkusím, ale co mě vždy zklame v postupech, že jak lidi si ani těsto neumíchají poctivě rukama, ale vše do domácích pekáren... :-(

Vaclav Fronek Vaclav Fronek

30. 12. 2012 09:02

Štěpánka:Opravdu nevím. Možná že jsi dala celá vejce namísto jen žloutků ?. Já pro jistotukdyž peču třeba i koláče dávám "Majolku®". Možná je to otázka mastidla. Já už Omegu nepoužívám, ale používám cukrářský tuk. Vozí se i z Německa. Takové velké krychle. Jinak opravdu nevím. Jak říkám potíže nemám ze dvou důvodů. Rychle se sní. Když už se stane náhodou zůstane kus. Je to SUPER na "Zemlbábu". Určitě je v tom zkouška, chyby, náprava, poučení z chyb. Promiň. Víc nevím.

Štěpánka

29. 12. 2012 20:40

Ahoj vánočku jsem upekla podle návodu, byla chutná, ale do rána mě ztvrdla, měla jsem jí do rána pod utěrkou, nevíte proč?

Marsi Mesi

27. 12. 2011 09:50

Takže Václave...dnes je 27.12., tedy třetí den po upečení, mám zbytek na snídani v práci, jako testovací kousek.:-D Vánočka je fajn, dá se jíst, chuťově velice výborná, recept mě nezklamal;-):-))ukládám si a budu ji péci častěji i ve formě mazance. Ze začátku při zadělávání se mi zdála dost tuhá, ale poctivě jsem ji nechala kynout asi 5 hodin, dokud nelezla z mísy:-D a pak ještě hodinku upletenou. Rozinky jsem máčela v rumu. Je vynikající, dávám bodíka:-)):yes:

Vaclav Fronek Vaclav Fronek

26. 12. 2011 09:20

Marsi Mesi. I mne se to kdysi povedlo NATVRDO a to ne jen s vánočkou, ale i s buchtama, či mazancem. Nyní si dávám pozor hlavně na kvasnice/ a to jak v kosce-pivní, tak suché/, aby nebyla prošlá doba spotřeby. Aby se nedávali z ledničky hned na kvašení, ale nechali se v pokoji odrazit. Raději dát trochu více než méně. Kydyž chci měkkčí dám trochu více mléka- ale rozumně. A žloudky dát 4 není chyba. Nic se nezkazí a zvláště když jsou od slepiček krmených kukuřičným šrotem , jsou krásně do oranžova s vánočka, nebo mazanec jsou žluťoučké jako kuřátka. Je třeba být trochu pečlivý. Ať se dílo podaří a pochvala strávníků zahřeje u srdíčka, když jsme práci věnovali i trochu své duše. Václav

Betyna

25. 12. 2011 13:35

:yes: mám skoro totožný recept, akorát dávám 4 žloutky, nejradši pletu ze 6 pramenů naráz, přidávám foto a +1

Marsi Mesi

25. 12. 2011 13:06

Jak neregistrovaná? :-O(Asi jsem ten recept četla moc dlouho:-//

Marsi Mesi

25. 12. 2011 13:03

Tak a už kyne :-p jednu jsme snědli, ale museli jsme se překonat, recept byl od kamarádky, byla fajn, ale druhý den jsem s ní mohla zabíjet:-(;-(, ale my býci se nevzdáváme a zkouším tento recept;-)pečku nemám, takže klasicky růčo, no uvidíme:-))

Vaclav Fronek Vaclav Fronek

25. 12. 2011 08:34

Děvčata. Všechny vánočky jsou krásné a jsem moc a moc potěšen, že i já to zvládl bez nějaké pohromy.
ALE VELKOU CHYBU TO MÁ !!!
Já udělal s Bušou její vánočku. Druhou jsme dostali od dcerky. Třetí jsme obdrželi od vnučky a aby jsme neměli málo, tak ještě jednu od sousedky Stáni. Ještěže mám kámoše bez manželek, tak bylo kam ty navíc přemístit a tam se u nich ujmou. Nám zůstali jen HI HI HI DVĚ a tak jedna se použije za dva dny na ZEMLBÁBU s jablíčkama.A k tomu pořádnej hrnec čaje s rumem. Už jsme to dělali a zemlbába byla jako malvas po tom všeckým hodování.

Jenda1 Jenda1

24. 12. 2011 10:09

Vašku, vánočka je moc pěkná:yes:;-). Dlouho jsem vánočku pekl z devíti pramenů a již několik let peču ze šesti;-). Tvůj recept mě natolik zaujal, že jsem vánočku včera upekl a dnes při snídani se po ní jen zaprášilo:-p:-p:-p. Přidávám foto a :-!:-)):yes::yes::-K +14.

mischelinka mischelinka

24. 12. 2011 07:10

:yes:Tak tuhle vánočku jsem pekla poprvé před dvěma lety.Bez pekárny a v plynové troubě:-OJe výborná:-pmohu jen doporučit:yes:ŠŤASTNÉ A VESELÉ

BILKOVAI BILKOVAI

23. 12. 2011 22:34

Krásná vánočka. :yes:Já bohužel nejsem pletařka, takže o takové vánočce si můžu nechat zdát;-( Posílám zasloužený bodík+1

1 2 3

Přidat komentář

Přidat komentář

Moje poznámka

Marie

Právě bylo uvařeno:

Další recepty

Tématické fráze: recepty babiččin vláčný mazanec recept na vánočku vánočka z Majolky® vanočka nebo mazanec z domaci pekarny nemecka vanocka mazanec z Majolky® vánočka mojí maminky mazanec s Majolkou® mazanec z dp výborná vánočka z domácí pekárny recepty na vánočky tuhá vanočka aby vánočka nebyla suchá recept na mazanec od štěpánky vánočka mazanec z domácí pekárny pivní vánočka recept na vánočku od štěpánky mazanec vanocka z dp vánočka a mazanec recept

Suroviny: mouka polohrubá, žloutek, tuk hera, cukr krupice, mléko, rum, kvasnice, kůra citronová, šťáva citronová, sůl, rozinky, mandle

TopRecepty.cz

BUŠI vánočka nebo mazanec

Aktuální verzi receptu a video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/WjVo